انواع گاو آهن – شرکت کشاورزی و دامپروری سرافراز هزارمسجد

تراز کردن : تراز بودن گاوآهن ها باعث فشار وارده یکنواخت از خیش بر لایه خاک و بار وارده یکسان بر همه خيشها می باشد و شخم نیز با عمق یکسان صورت می گیرد. بر اساس نوع گاوآهن، لایه خاک را چرخانده و با زاویه 35-45 درجه به سمت دیگر بر می گرداند. در طی 30 روز اول شیردهی، در همه پنج شکم، تولید شیر گاوهایی که درصد بیشتری از وزن بدن خود را از دست دادند نسبت به گاوهایی که درصد کمتری از وزن بدن خود را از دست دادند، بیشتر بود (روزانه 33.5 در مقابل 32.2 کیلوگرم) و همچنین میزان چربی شیر اصلاح شده بر اساس 4 درصد چربی نیز در گاوهایی که وزن بیشتری از دست میدادند، بیشتر بود (روزانه 35 در مقابل 34 کیلوگرم) ولی میزان کل شیر تولیدی این گروهها در 305 روز متفاوت نبود.

حفظ سودمندی در گاوداری ها مشکل است ولی به حداکثر رساندن بازده خوراک می تواند به حل این مشکل کمک کند. با برنامه جی ام اس تا هفت نسل می توانید در شجره به عقب برگردید. با استفاده از جی ام اس شما می توانید دام ها را از هم خونی بیش از اندازه حفاظت کرده و تلیسه هایی سود ده تولید کنید .در نمودارهای (2) و (3) نشان داده شده است که چگونه با چهار نسل بازگشت؛ هم خونی محاسبه میشود. این کار می تواند توسط آموزش چگونگی محاسبه هم خونی انجام شود.همانطوری که در شکل (2) نشان داده شده است ضریب هم خونی با محاسبه بازگشت های نسلی به اجداد مشترک گاونر و ماده طرفین شجره محاسبه میشود.یک راه ساده تر کار کردن با برنامه حرفه ای انتخاب اسپرم می باشد.

انتخاب اسپرمی که خارج از خطوط خونی گله شما می باشد. شما می توانید از منوی محصولات دام وارد قسمت مکمل گاو شیری شده و پس از انتخاب محصول مورد نظر خود به آسانی آن را خریداری نمایید. هر شخص میتواند متناسب با خواسته و تقاضای بازار هدف خود، نژاد مناسب را انتخاب کند و با استفاده از تکنیکهای پرورشی مدرن و امروزی، میزان بازده کسبوکار خود را به حداکثر برساند. دوما مگه خود پيغمبر نگفته: من گوشت ميخورم ولي قصاب نميشم! ماهیچه ­های سنگین، طول فوق العاده و اندازه و وزن کلی حیوان با هم ترکیب می­ شوند تا یک لاشه گوشت قرمز خوب با حداقل چربی اضافی تولید شود.

3. جهت مصرف حداکثر میزان خوراک اختصاصی که خوش خوراکی جیره مد نظر بوده و برای این منظور از اقلام خوراکی متنوع و با کیفیت خوب استفاده نمایید. مشخص شده بود که علوفه نابالغ، پروتئین بیشتری دارد و نسبت به علوفه بالغ بهتر می باشد و هر وقت یونجه خوبی برداشت می شد، گاوها خوب شیر می دادند. مرغ و خروس نژاد سبرایت از دسته مرغ و خروس های جنگجو می باشد. این نژاد از شناخته ترین مرغ و خروس های زینتی هستند و دارای رنگ های متنوعی هستند، مرغ و خروس های این نژاد ذارای کاکل چتری مانند بر روی سر خود می باشند؛ و پایی بدون پر دارند.

دلیل اینکه متوازن کردن اسید آمینه ها به طور دقیق و پیوسته برای جیره گاوهای شیری خیلی مشکل است، وجود شکمبه می باشد. ۲- سطوح علوفه کپکی را در جیره کم کنید یا حذف کنید. سپس، محققان متخصص در زمینه نشخوارکنندگان، نکاتی را از محققان در زمینه تک معده ای ها و اینکه چگونه تک تک اسید آمینه های واحد سازنده پروتئین ها، می توانند تأثیر معنی داری روی عملکرد دام داشته باشند، آموختند. ضمن آنکه پائین آوردن هزینه پروتئین در جیره گاوهای شیری به معنی افزایش سود دامدار می باشد. اما دیگر در مورد سطح پروتئین خام در جیره صحبت نمی کنیم زیرا پروتئین خام تنها یک معیار میزان نیتروژن است (نه اسید آمینه های خاص.

تنها معده چهارقسمتی (نه چهار معده ای) به گاو اجازه می دهد که مواد خوراکی با کیفیت پایین را به فراورده های شیری با کیفیت بالا تبدیل نماید. ولی تک معده ای ها تنها یک معده دارند که باید نگران آن بود. ولی بهتر است نکاتی را در این خصوص در نظر بگیرید. مواد معدنی و دیگر مواد مغذی باید به گونه مصرف و آنالیز شود که بعد از جذب شدن آنها در بدن گاو سبب افزایش تولید شیر شود .به دلیل اینکه درصدی از مواد مغذی جذب شده توسط گاوها هر روز از طرق مختلف از بدن آنها دفع می شود باید دامدار به طور مداوم نسبت به تامین این مواد به وسیله نوع علوفه مصرفی اقدام کند .

تغذیه مقدار دقیق و پیوسته اسیدهای آمینه قابل سوخت و ساز از طریق مواد غذائی، به دلیل تنوع میزان و فراهمی زیستی آن در خوراک ها، یک چالش می باشد. پس از زایش تولید شیر به سرعت افزایش می یابد و در ۶ تا ۸ هفته به بیشترین مقدار می رسد اما مصرف غذا نسبت به نیازهای تولیدافزایش نمی یابد به گونه ای که بیشترین مقدار مصرف ماده ی خشک ۱۲ تا ۱۵ هفته پس از زایش خواهد بود از این رو بیشترین ماده گاوهای شیرده برای ۸ تا ۱۰ هفته در حالت تعادل منفی انرژی خواهند بود .

در صورت طولانی شدن ریل در این قسمت، می توان به صورت ریلهای رفت و برگشت و با فواصل متناسب طول این قسمت را کوتاه کرد. این نژاد را میتوان برای مناطق کوهستانی انتخاب نمود، چرا که بازدهی فوق العادهای در این مناطق دارند. استفاده از برنامه های انتخاب اسپرم برای پیشگیری یا تعدیل هم خونی. یکی از این برنامه ها سامانه مدیریت ژنتیکی شرکت ای بی اس یعنی برنامه جی ام اس است. حدود نیمی از گاوهای کشور سوئیس و همچنین قسمت اعظم گاوهای آلمان از این نژاد بوده و یکی از مشهورترین نژادها در اروپا می باشد.

این از یک سو، و از سوی دیگر یکی از جوانان نیک بنیاسرائیل از دختری خواستگاری کرد، به او جواب مثبت دادند، پسرعموی او که جوان آلوده به گناه بود، از همان دختر خواستگاری کرد. میزان مس و روی اندازه­گیری شده در این مطالعه و همچنین فراوانی لنگش، سقط جنین و جفت ماندگی در طول یک سال به ترتیب در جدول 1 و جدول 2 خلاصه شده است. جیره ها باید طوری متوازن گردند که مواد غذائی مختلف را در بر گیرد تا کمبود یک تا تعداد بیشتری اسید آمینه روی ندهد. مکمل گاو شیری محصولی حاوی کلیه ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز گاوهای شیری است که طبق نیاز گروه های مختلف گاو شیری از گاوهای پر تولید تا گاوهای کم تولید توسط متخصصین تغذیه گاو شیری فرموله شده و توسط میکسرهای افقی با مواد حامل ترکیب می شوند.

زمانی بود که بسیاری از دامداران، گله های کوچک داشتند و تلاش می کردند عمده مواد مغذی مورد نیاز خود را از علوفه یا مرتع به دست آورند. سطح درآمد یک واحد گاوداری بستگی به میزان تولید و هزینه های آن دارد که از این میان خوراک مصرفی با حدود ۶۵-۶۰ درصد بیشترین نسبت هزینه هارا به خود اختصاص می دهد. سپس آنها را می شکنند، آنچه را می خواهند مصرف می کنند و مابقی را به جا می گذارند.

جهت رفاه حال گاوداران گرامی، فروشگاه الوفید اقدام به ارائه بهترین مکمل های گاو شیری از برندهای معتبر و با قیمت مناسب نموده است. متوسط قیمت گوسفند زنده در بازار دام استان قم در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ حداقل ۷۱,۰۰۰ تومان و حداکثر ۷۲,۰۰۰ تومان می باشد . از مشکلات عمده آب پنیر حفظ و نگهداری آن است چرا که بسرعت فاسد می شود و مگس ها و میکروارگانیسمهای هوازی از عوامل مهم در فساد آب پنیر تازه می باشد .برای جلوگیری از فساد آب پنیر استفاده از نمک طعام بدلیل پایین تر بودن قیمت آن و نیز سهولت دستیابی به آن بمیزان 4% همواره با 1/0% سدیم بنزوات عملی تر بنظر می رسد.

نخست، اهداف ما در مورد شناخت کامل تر سوخت و ساز گاو برآورده می شود. مدیریت تلیسه های شكم اول متفاوت از دیگر هم گلهایهای مسن ترشان انجام میگیرد.باید توجه داشت كه آنها در زمان زایمان ۱۵۰-۱۰۰ كیلوگرم كمتر از گاوهای مسن تر گله وزن دارند.مقدار كنسانترهٔ روزانه آنها باید طوری تنظیم شود كه نسبت علوفه به كنسانتره بدرستی رعایت شود تا از مشكلات ناشی از سوء عملكرد سیستم گوارشی جلوگیری به عمل آید. تخمگذاری 18-15 ساعت پس از اتمام علائم فحلی انجام می پذیرد که این زمان در گاو 12-10 ساعت پس از شروع علائم فحلی است.

عملکرد مناسب مدت بهره دهی طولانی تر دو منظوره بودن (شیر و گوشت) توانایی گوشت بیشتر در زمان حذف مقاومت در برابر بیماری خصوصا بیماری های گوارشی باروری بالای اسپرم افزایش قابل توجه چربی و پروتئین شیر مقاومت در برابر اسیدوز رشد سم بسیار پایین و مقاومت زیاد بافت سم عدم تعریف برگشتی شیردان در این نژاد باروری بالای اسپرم گوساله دهی بالاتر سلامت بیشتر پستانها و میزان پروتئین شیر بالاتر دلایل دیگری هستند که برتری گاو سمینتال را نشان می دهند. نشخوارکنندگان چهار معده دارند و پیش بینی دقیق نیاز آنها به اسید آمینه ها برای رشد و تولید شیر، خیلی سخت تر می باشد.

توازن جیره ها در حد ابتدائی بود. دامداران به زودی شروع به تفکر کردند: “اگر علوفه پروتئین بیشتری داشته باشد، بهتر است” و این تفکر باعث متوازن کردن جیره گردید. و به طور کامل پیچیدگی متوازن کردن اسیدهای آمینه را مشخص نمی سازند. بسیاری از مواد غذائی و فرآورده های فرعی، ترکیب مناسبی از اسیدهای آمینه ضروری و مورد نیاز گاوهای پر تولید را ندارند. جیره هائی که از درصد بالائی از یک ماده غذائی تشکیل شده، از نظر بسیاری از اسیدهای آمینه ضروری، کمبود خواهند داشت. واقعیت، تغییر قابل توجه نگرش ما به پروتئین در جیره گاوهای شیری بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید