تالاب ، دریاچه ها و رودخانه های استان اصفهان + تصاویر

اين رودخانه آبهاى مناطق وسيعى از صفحات جنوبى شهرستان ايرانشهر (بخشهاى سرباز، بمپور، راسک) و شهرستان چابهار (بخشهاى دشتيارى قصر قند) را جمعآورى کرده و به درياى عمان سرازير مىکند. تاریخ انتشار: 08:30 – 14 بهمن 1398 – کد خبر: ۵۹۲۶۵۲ به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان،سدسازی در کشور با فراز و نشیب های متعددی همراه است به طوری که در دولت ششم شاهد ساخت تعداد زیادی سد برای مهار آب در کشور بودیم؛ تجربه استفاده از ظرفیت سدها در مناطق جنوبی کشور به منظور کاهش تلفات سیلاب تجربه موفقی بود البته در برخی نقاط نیاز به احداث سد به منظور ذخیره سازی آب های سطحی احساس می شود.

خبرگزاری میزان- با شتاب گرفتن روند سد سازی در کشور تجربه های مثبت و منفی از ساهت این سازه بزرگ بر منابع طبیعی تحمیل شده است. مدیر عامل شرکت منابع آب ایران گفت: بعد از انقلاب اسلامی در سطح کشور فقط ۱۹ سد ساخته شده بود اما بعد از انقلاب اسلامی، ایران در حوزه سد سازی جزو ۵ کشور برتر جهان است. بهگزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، قبل از انقلاب اسلامی در سطح کشور ۱۹ سد وجود داشت، در حال حاضر و بعد از انقلاب اسلامی، ۱۸۵ سد در کشور ساخته شده است و از این حیث ایران جزو پنج کشور برتر سدسازی است و در ۱۶ کشور دنیا فعالیتهای سدسازی را انجام میدهد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، محمد حاج رسولیها مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در آیین کلنگزنی شبکه آبیاری پایاب سد گیوی با بیان اینکه اگر تحریم ها نبود،کشور ما در سدسازی در رده نخست نیز قرارمی گرفت افزود: با این وجود در ۱۵ کشور جهان کارشناسان ایرانی در حال احداث سدهای بزرگ هستند. به گزارش خبرنگار مهر، صنعت سدسازی طیف بسیار متفاوتی از انواع سدها را شامل میشود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، صنعت سدسازی طیف بسیار متفاوتی از انواع سدها را شامل میشود. به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، قبل از انقلاب اسلامی در سطح کشور ۱۹ سد وجود داشت، در حال حاضر و بعد از انقلاب اسلامی، ۱۸۵ سد در کشور ساخته شده است و از این حیث ایران جزو پنج کشور برتر سدسازی است و در ۱۶ کشور دنیا فعالیتهای سدسازی را انجام میدهد. به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد حاجرسولیها در آئین کلنگزنی و اجرای شبکه آبیاری پایاب سد گیوی در شهرستان کوثر (استان اردبیل) به شاخصهای توسعهای در بخش آب کشور اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب در سطح کشور ۱۹ سد بیشتر نداشتیم و این سدها عموماً در مکانهایی اجرا شده بود که سختی و شرایط پروژههای اجرا شده در بعد از انقلاب را نداشت.

بهگزارش پایگاه اطلاعرسانی وزارت نیرو (پاون)، “محمد حاجرسولیها” در آیین کلنگزنی و اجرای شبکه آبیاری پایاب سد گیوی در شهرستان کوثر، به شاخصهای توسعهای در بخش آب کشور اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب در سطح کشور ۱۹ سد بیشتر نداشتیم و این سدها عموما در مکان هایی اجرا شده بود که سختی و شرایط پروژه های اجرا شده در بعد از انقلاب را نداشت. قبل از انقلاب در سطح کشور ۱۹ سد بیشتر نداشتیم و این سدها عموماً در مکانهایی اجرا شده بود که سختی و شرایط پروژههای اجرا شده در بعد از انقلاب را نداشت.

۰۱ اسفند ۱۳۹۸ – ۱۴:۵۶ استانها اردبیل نظرات – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، محمد حاجرسولیها در آیین کلنگزنی شبکه آبیاری و پایاب سد گیوی در شهرستان کوثر اظهار داشت: قبل از انقلاب اسلامی در سطح کشور تنها 19 سد ساخته شده بود و آنها نیز اغلب در مکانهایی بود که شرایط اجرای پروژه وجود نداشت. ۳۰ دی ۱۳۹۸ – ۱۵:۱۲ استانها مازندران نظرات – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، محمد ابراهیم یخکشی امروز در جلسه کارگروه بهرهوری آب مازندران اظهار داشت: سالانه حدود 3.5 میلیون مترمکعب آب در استان به مصرف میرسد که 70 درصد آن از طریق آب سطحی و 30 درصد آن از طریق آب زیرزمینی تأمین و در بخش کشاورزی نیز 2.3 میلیارد مترمکعب آب مصرف میشود که 70 درصد آن از آب بههنگام رودخانهها تأمین میشود.

عمدهتریناین اقدامات عبارتند از: رها کردن حدود 21 میلیون متر مکعب پساب شهری و حدود9/0میلیون متر مکعب پساب صنعتی به دریاچه، انتقال آب آلودة نه واحد معدنی فعال منطقه به ویژه معدن پنبه نسوز بندان به دریاچه، ورود فاضلاب های کشاورزی آلوده به انواع مختلف کودهای شیمیائی، آب اندازی ماهی نی خوار آمور به دریاچه و تخریب حدود 51 مورد از نیزارها. بر این اساس تعداد سدهای ایالات متحده از نظر مفهومی ۸۰۰۰۰ تا ۲ میلیون سد را میتواند شامل شود. پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): به دنبال ادامه بارش برف و باران در شمال غرب کشور و انتقال آب بر اساس مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه، تراز سطح آب دریاچه ارومیه در روز پانزدهم فروردین سال جاری به ۱۲۷۰٫۷۸ متر از سطح دریا رسید.

بر اساس نشانه های یاد شده در اوستا و بُندهِش، میتوان گفت که منظور از رود ارنگ يا رنگها ، رود جیحون و منظور از بهرود، رود داییتی است. به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، ماجرای سدسازی در ایران از سالهای پایانی دهه ۲۰ آغاز شد و تاکنون ۱۷۲ سد ملی در سطح ایران به بهرهبرداری رسیده و قرار شده است که تا سال ۱۴۰۰ این تعداد به ۲۱۴ سد افزایش یابد این در شرایطی است که در گذشته روند سدسازی بسیار کند بود؛ بهگونهای که در دولتهای اول و دوم تنها یک سد، در دولت سوم سه سد و در دولت پنجم نیز دو سد به بهرهبرداری رسید اما از دولت ششم و هفتم میتوان بهعنوان دولتهای میانهرو در سدسازی یاد کرد؛ چراکه در هر کدام از آنها ۱۳ سد به بهرهبرداری رسید.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، در گذشته روند سدسازی بسیار کند بود؛ بهگونهای که در دولتهای اول و دوم تنها یک سد، در دولت سوم سه سد و در دولت پنجم نیز دو سد به بهرهبرداری رسید اما از دولت ششم و هفتم میتوان بهعنوان دولتهای میانهرو در سدسازی یاد کرد؛ چراکه در هر کدام از آنها ۱۳ سد به بهرهبرداری رسید. بهطور کلی باید گفت که روند سدسازی بسیار در گذشته کند بود؛ بهگونهای که در دولتهای اول و دوم تنها یک سد، در دولت سوم سه سد و در دولت پنجم نیز دو سد به بهرهبرداری رسید اما از دولت ششم و هفتم میتوان بهعنوان دولتهای میانهرو در سدسازی یاد کرد؛ چراکه در هر کدام از آنها ۱۳ سد به بهرهبرداری رسید.

اما ابتدا باید از سیاست سدسازی و پروتکلهای در برگیرنده ساخت سدهای بزرگ در ایالات متحده آمریکا شروع کنیم. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، محمد حاج رسولیها ،مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران امروز در آیین کلنگزنی شبکه آبیاری پایاب سد گیوی با بیان اینکه اگر تحریم ها نبود،کشور ما در سدسازی در رده نخست نیز قرارمی گرفت گفت: با این وجود در ۱۵ کشور جهان کارشناسان ایرانی در حال احداث سدهای بزرگ هستند. سازنده ای که کارنامه ای پربار از خود در منطقه 22 بجا گذاشته است و هم اکنون به صورت همزمان با رومنس مروارید شهر، در نزدیکی دریاچه چیتگر پروژه ای مسکونی تجاری را به صورت سهامی پذیره نویسی نموده است که ثبت نام آن به پایان رسیده است و در میان پروژه های در حال ساخت حال حاضر در منطقه 22 کمترین فاصله را نسبت دریاچه داشته و بدلیل موقعیت مکانی بسیار مناسب اش، متقاضیان بسیاری را به سوی خود کشانده است.

گردشگران همچنین می توانند در فصل تابستان از خدمات قایق های باله دار آن در قسمت جنوبی استفاده کنند.در این مقاله سایت سفرمی که یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین سایت های گردشگری می باشد اطلاعاتی جامع در رابطه با یکی از جاذبه های گردشگری در کشور روسیه در اختیار گردشگران قرار داده است. البته وسعت دریاچه متناسب با میزان بارندگی و در فصل های مختلف سال تغییر می کند. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا رضا اردکانیان وزیر نیرو در گفتوگو با خبرگزاری خانه ملت درباره لایروبی رودخانهها، گفت: اگرچه در حال حاضر طرحهای مربوط به لایروبی رودخانهها آماده شده اما اجرای آن متناسب با اعتبارات در نظر گرفته شده است در واقع وزارت نیرو به میزان تخصیص اعتبار میتواند لایروبی رودخانهها را اجرایی کند.

به گزارش خانه ملت، رضا اردکانیان روز شنبه درباره لایروبی رودخانهها، گفت: اگرچه در حال حاضر طرحهای مربوط به لایروبی رودخانهها آماده شده اما اجرای آن متناسب با اعتبارات در نظر گرفته شده است، در واقع وزارت نیرو به میزان تخصیص اعتبار میتواند لایروبی رودخانهها را اجرایی کند. به گزارش ایلنا، محمد حاج رسولیها مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در آیین کلنگزنی شبکه آبیاری پایاب سد گیوی با بیان اینکه اگر تحریم ها نبود، کشور ما در سدسازی در رتبه نخست نیز قرار میگرفت افزود: با این وجود در ۱۵ کشور جهان کارشناسان ایرانی در حال احداث سدهای بزرگ هستند.

محمد حاج رسولیها روز چهارشنبه در آیین کلنگزنی شبکه آبیاری پایاب سد گیوی با بیان اینکه اگر تحریم ها نبود،کشور ما در سدسازی در رده نخست نیز قرارمی گرفت افزود: با این وجود در ۱۵ کشور جهان کارشناسان ایرانی در حال احداث سدهای بزرگ هستند. حاجرسولیها افزود: در حال حاضر و بعد از انقلاب ۱۸۵ سد در کشور ساخته شده است که از این حیث ایران جزو پنج کشور برتر سدسازی است. مسیر دسترسی به آن از شهر چالوس و از طریق کندوان و محور ارتباطی چالوس به تهران آغاز و پس از طی 23 کیلومتر و بعد از پل کجور و گذر از سربالاییها و پیچهای جنگل تا کنار دریاچه ادامه مییابد.

پس از طی ۸ کیلومتر و گذر از روستای با صفای زرآباد، بعد از گردنه آخر به دریاچه خواهید رسید. طی 30 سال گذشته، سطح آب دریای مازندران به میزان قابل توجهی بالا آمده که برآوردهای موجود، میانگین افزایش 2 متر را نشان میدهد. پیدایش این دریاچه منسوب به دوران سوم است که با بالا آمدن ماسیف ارمنستان ،دو شکست در طرفین آن ایجاد شده که یکی دریاچه ارومیه و دیگری دریاچه وان است .این گودال حوضه وسیعی را تشکیل می دهد. در منطقه بالا بلوک رود خانه های دیگری نیز مانند «مالوند» و «زرمردان» موجود می باشد که پس از مشروب ساختن علاقه گلستان و روستای زرمردان به رودخانه فراه میپیوندند.

دیدگاهتان را بنویسید