تبریز: همه چیز در مورد شهر تبریز (جاهای دیدنی، تاریخی، هتل و )

خصوصیات بارز شهرهای ایران در این دوره وجود تعداد زیادی شهر با جمعیت کم و تعداد معدودی با جمعیت بسیار زیاد میباشد به طوری که حدود ۴۸,۵ درصد از کل جمعیت شهرنشین در سال ۱۳۵۱ در هفت شهر بزرگ (تهران – اصفهان – مشهد – تبریز – شیراز – آبادان و اهواز) که هر یک دارایجمعیتی بیش از ۲۵۰ هزار نفر میباشد سکونت دارند. خواهش می کنم بین الاثنین صحبت نفرمائید و اجازه بدهید بنده توضیح بدهم بنده عرض کردم آقای سلامتیان و یا هر یک از آقایان که مخالفت می کنند بعد درکمیسیون تحقیق رسیدگی خواهد شد و وقتی گزارش کمیسیون تحقیق آمد و همه فهمیدند که جناب آقای سلامتیان سطحی مخالفت کرده اند بنده عرض کردم که قدرآقای سلامتیان و یا نوع آقای سلامتیان پائین خواهد آمد .

ب – فاضلاب: ارتقاء سطح بهداشت و رفاه عمومی ایجاد مینماید که پوشش کشوری شبکههای فاضلاب شهرها هر چه زودتر آغاز گردد. در کلیه عملیات مزبور لزوم حفظ بافت تاریخی شهرها و توجه به معماری ملی و الهامپذیری از آن تأکید میگردد. تصمیم قانونی دایر به ابراز رای اعتماد به دولت آقای حسین علاء نخست وزیر ۱۳۳۵ – مصوب ۳۱ خرداد ۱۳۳۵ مجلس شورای ملی. تصمیم متخذه کمیسیون بودجه دایر به اجازه خرید یک دستگاه ماشین سواری جهت استانداری استان نهم – مصوب ۱۵ مهر ۱۳۳۵ کمیسیونهای مشترک، مصوب کمیسیون بودجه مجلس شورای ملی. قانون اجازه خرید لوازم و قطعات یدکی ماشینآلات وزارت راه بدون رعایت آییننامه معاملات دولتی – مصوب ۲ آذر ۱۳۴۴ مجلس شورای ملی و ۲۰ آذر ۱۳۴۴ مجلس سنا.

قانون راجع به اجازه پرداخت بیست میلیون ریال برای کمک به سیلزدگان و جبران خسارت وارده به آنها – – مصوب ۱۱ آذر ۱۳۳۵ مجلس شورای ملی و ۱۰ آذر ۱۳۳۵ مجلس سنا. قانون راجع به اداره امور مالی هنرستان تهران و هنرستان تبریز – مصوب ۳ تیر ۱۳۴۴ مجلس شورای ملی و ۱ آبان ۱۳۴۴ مجلس سنا. منتفی بودن لایحه مربوط به ترمیم حقوق آقای سرهنگ مکرمینژاد – مصوب ۷ آذر ۱۳۴۴ مجلس شورای ملی و ۱۳ آبان ۱۳۴۴ مجلس سنا.

نایب رئیس – البته قسمتی از بیان جنابعالی مربوط بصورت جلسه نبود باید بعرض آقایان برسد که تصمیم گرفته شدهاست که تمام تلگرافات و طومارهایی که مربوط بجریان اخیراست در قسمت و گنجه مخصوصی ضبط بشود و صورتی از اسامی تمام شهرها و مراکز و نقاطی که شرکت کردهاند چون جنبه عمومی داشتهاست چاپ بشود و دردسترس آقایان و عموم نمایندگان محترم و همچنین در دسترس کلیه علاقه مندان گذاشته شود. هیچ کس نمىتواند برود دفاع بکند و یا وکیل نظامى بگیرد، آقا نظامى باید کارهاى نظامى داشته باشد نظامى را چه به این که بیاید قانون تفسیر کند و محاکمه کند؟

›› البته عنایت خواهند فرمود که نمایندگان محترم باید قبل از روز ۱۹ خرداد در طرابلس باشند بنابراین چون نوزدهم خرداد فرداست . از جمله توصیف کالاها، مبدا آن و مقصد آن، در صورتی که این اطلاعات در گزارش اول ذکر نشده باشند. ولی وقتی هم که ماشین آنها دور شد، و من به مهمانخانه رفتم و از ایوان بلند آن، خصوصیات روح عجیب این مرد را، در آبی سیر دریا میجستم که از آن دورها، سنگین و هماهنگ، غرش خفیف خود را داشته، هنوز بغض گلویم را گرفته بود و داشت خفهام میکرد. ماشینشان حرکت کرد. و من هنوز در فکرم دنبال جملههایی میگشتم که برای جواب دادن به او آماده میکردم و دنبال هم میچیدم.

گیج بودم و کارم رو تکرار میکردم. من که تا حالا کسی از حالم سؤالی نکرده بود خیلی زود همه چی رو براتون گفتم. من دیگر علاقهای نداشتم که بدانم چه فکرهایی میکند، به آینده چگونه مینگرد. وزارت جهاد کشاورزی موظف است، به منظور تعیین تکلیف نهایی و تثبیت مالکیت دولت بر عرصههای منابع ملّی و دولتی، تا پایان برنامهی چهارم، نسبت به اتمام عملیات ممیزی و تفکیک منابع ملّی و دولتی از مستثنیات و اشخاص اقدام کند.

یکی دیگر از سوال هایی که برای افراد در مورد شهر کرج پیش می آید این است که چه غذاهایی به عنوان غذاهای محلی کرج محسوب می شود و افراد می توانند با توجه به نیاز خود نسبت به خرید این غذاها اقدام نمایند. پرونده انتخاباتی آقای شیخ عباس عباسی از شهرستان میناب در ساعت ۹صبح روز دوشنبه ۱۳ خرداد در شعبه دهم مورد بررسی قرار گرفت و به اکثریت آراء تائید گردید .

پرونده انتخاباتی آقای حسن ابراهیم حبیبی از شهرستان تهران در ساعت ۹/۵ روز ۵۹/۳/۱۷ در شعبه پنجم مورد بررسی قرار گرفت و به اکثریت آراء تائید گردید . ج – تقویت و بهبود مدیریت شهرداریها و سازمانهای محلی: به منظور ارتقاء کارآیی دستگاههای مسئول شهری و تعمیم روشهای مترقی اداری، مالی،مدیریت برنامهریزی و تربیت کادر مورد نیاز، برنامههای لازم در رابطه با مراکز آموزش عالی برای شهرداریها اجرا خواهد گردید. چندی بعد هم علم به من گفت که سفیر آمریکا مایر به نزد او رفته و اظهار تعجب کرده که چگونه در مورد ذوب آهن که حتماً ابتکارش با اعلیحضرت بوده تمام موفقیتها به حساب عالیخانی گذاشته شده و این امر خیلی برای آنها تعجبآور است و علم اضافه کرد که کاملاً احساس میکند که آمریکاییها از من خوششان نمیآید.

من اینها رو میفهمم. من هوای اطاقی رو که رتوش بیست دفعه نفس کشیده باشم دیگه نمیتونم فرو بدم. اما وقایع پارسال زمستون که در مازندرون گذشت این ایمان رو از من گرفت. اما من بیابونی شدهم. فکر کردم شاید گمان کند این بیزاری من از او است که زبانم را بسته و خاموشم ساخته. شاید از من بیزار شده باشید. من اگر شده در یکجا و به اندازهٔ یک تن تنها نقطهٔ ختام سنتم. از احمد ضیائی معاون خودم خواهش کردم که این نامه را مطالعه بکند و همان آن کارهای دیگرش را تعطیل بکند و به همراه یک نفر بازرس گمرک بروند و اول مطمئن بشوند که این شخص وجود دارد و اگر وجود دارد پس از به سراغ انباری که نشانیاش را داده بروند و اگر در آنجا چنین فیبری وجود دارد تمام آنها را توقیف بکنند.

این پارک دو فاز دارد که فاز اول آن به بهره برداری رسیده، ولی فاز دوم پارک در حال ساخت است. ال گلی تبریز (شاه گلی سابق) یک پارک عالی در حوالی یک حوضچه مصنوعی مربع است و زمین های سوارکاری و بازی و ورزش و رستوران ها و هتل تبریز اطراف این دریاچه وجود دارد. هتل پارس ایل گلی تبریز با وجود دوری از مرکز شهر اما نزدیک به اماکن تفریحی و تجاری همچون پارک، باغ وحش، تله کابین، مجتمع تجاری می باشد. اما میخواستم بگم شما خیلی خوب میتونید ایمان شکسته شدهتونو روی از خودگذشتگی آدمهایی که هنوزم در گوشه و کنارملکت رنج میبرند بنا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید