حرمت آب انگور جوشیده و بررسی حد بر نوشیدن آن – خبرگزاری حوزه

هم اکنون به طور وسیعی در سراسر دنیا پرورش داده می شود و مشهورترین مرکبات است.درختان یا درختچه های همیشه سبزی که مرکبات بر روی آنها رشد می کنند، می توانند به 10 متر یا بیشتر هم برسند. درجه حرارت کمتر از 4 تا 5 درجه سانتی گراد در مدت طولانی به آنها صدمه می زند. در این زمان باید تمام شاخه های نزدیک به سطح زمین و نیز شاخه های ضعیف بالاتر از سطح زمین را قطع کرد و فقط ۲ تا ۴ شاخه نگه داشت. از آنجایی که پوست اولین و بیرونیترین لایه بدن برای محافظت از آسیبهای محیطی همانند برخورد اشعههای خورشید (رادیکالهای آزاد) است، به مرور زمان همانند آهن شروع به فرسودگی و اکسید میکند لذا نیازمند ضد زنگی طبیعی است.

ویتامین مشابه همراه ویتامینی از LDL در برابر تخریب اکسیداتیو توسط رادیکال های آزاد که مواد سرطان زایی هستند، حفاظت می کند. فلاح، ف.، کهریزی، د.، زبرجدی، ع.، احمدی، ا.، 1397. مطالعه ی جنین زایی سوماتیکی و تولید بذر مصنوعی از ارقام مختلف انگور (. Vitis vinifera L). در برخی موارد برای به دست آوردن ارقام جدید با کاشتن بذر پرتقال نیز برای تکثیر آن استفاده می شود. از پايههاي مورد استفاده در آزمايش پايه لايم از نظر رشد داراي رشد سريع و قدرت پيوندپذيري خوب بود پايه نارنج از نظر رشد در سال اول بسيار بطئي و در سال دوم نسبتا خوب و قدرت پيوند بسيار زياد بود، پايه ترويرسيترنج از نر رشد اولي بسئي و ر سال دوم هم رشد متوسط از نظر پيوندپذيري متوسط و رشد پيوندك بروي آن ضعيف ، در مجموع دو پايه ترويرسيترنج و سيتروملو با توجه به خاك و آب و هواي منطقه از نظر رشد ضعيف ميباشد وزارت كشاورزي، مؤسسه تحقيقات اصلاح و تهيه نهال و بذر مؤسسه تحقيقات اصلاح و تهيه نهال و بذردولتي خاصيت كيفي / رقم (گياه) / پرتقال / استان فارس / پايه (گياه) / خاصيت كمي Qualitative property / Cultivar / Orange / Fars province / Stock / Quantitative property قزلباش ، ذبيحالله / ابراهيمي / دبيري / صفائيان / الماسي مؤسسه تحقيقات اصلاح و تهيه نهال و بذر .

پرتقال درخت كوچكي است داراي برگهاي سبز و گلهاي سفيد پوست پرتقال نارنجي رنگ ، كمي ناصاف و يموه آن بسته بانواع مختلف شيرين و ترش ، زرد رنگ و يا قرمز مي باشد . 3)پوست سفيد پرتقال و ورقه هاي نازك بين قسمت هاي داخل پرتقال بهترين دارو براي كاهش كلسترول خون است . از دیرباز پرتقال را برای توانایی آن در مبارزه علیه اسکوروی (کمبود ویتامین ث) و حفظ استحکام لثه ها می شناخته اند.مصرف پرتقال سبب قلیایی نمودن خون شده و اعمال عضلات را تسهیل می کند.

نهال های بذری خیلی دیر بارور می شوند، ولی پوست میوه آنها نازک تر و طعم آنها نیز شیرین تر می شود. پرتقال اوليه ، كوچك ، تلخ و پر از هسته بوده است كه در اثر تربيت مهندسي ژنتيكي و همچنين انتخاب نوع بهتر و كود كافي درشت تر و شيرين تر شده است . طرز استفاده بدين صورت است كه يك عدد پرتقال و 3 عدد ليموترش را پوست كنده و به قطعات كوچك تقسيم كنيد بعد آنرا داخل ديگي ريخته و بان نيم ليتر آب اضافه كنيد و بمدت 10 دقيقه بجوشانيد .

سپس سه قاشق عسل بان اضافه كرده و مجددا بمدت 5 دقيقه بجوشانيد و آنرا صاف كنيد . یکی از نسخه های مفید در تقویت حافظه و رفع فراموشی 5 گرم کندر ذکر، فلفل، عنبر، عود هندی و 10 گرم گل زوفا می باشد که باید همگی را کوبیده در یک شیشه مربای بالنگ ریخته و هر شب یک قاشق مرباخوری از آن را مصرف کنید.نسخه دیگر 5 گرم جوز هندی، میخک، دارچین، زنجبیل، دارفلفل، 10 گرم مصطکی، 3 گرم صبرزرد و 65 گرم عصاره شیرین بیان است که همه را باید با این نسبت ها کوبیده و در 250 گرم عسل ریخته، روزی سه قاشق مرباخوری از آن را مصرف کنند.

این نسخه برای افراد مبتلا به بیماری صرع، لکنت زبان و همچنین برای درمان شب ادراری در کودکان نیز مفید است. به مبارزه علیه بیماری های قلبی کمک می کند.در افراد سیگاری، به حفظ مقدار «ویتامین ث» بدن کمک می کند.با سرماخوردگی مقابله می کند.نقش حفاظتی در برابر ابتلا به سرطان دارد. خصوصا در افراد گیاهخوار افزایش مصرف غذاهای غنی از «ویتامین ث» از قبیل مرکبات، برای کاهش خطر ابتلا به کمبود آهن که سبب کم خونی می شود ضروری است.پرتقال به طور خاص به دلیل دارا بودن فولات برای پیشگیری از کم خونی ناشی از کمبود اسیدفولیک مفید می باشد.

بسته نشدن لوله عصبی در جنین: پرتقال دارای فولات است که به همراه قرص های اسیدفولیک به پیشگیری از بروز اِسپینا بیفیدا (بسته نشدن لوله عصبی) در جنین کمک می کند. یک لیوان معمولی آب پرتقال تازه، تأمین کننده 800 میلی گرم «ویتامین ث» و 400 میلی گرم فولات می باشد. آب مروارید: عدسی های چشم انسان به طور طبیعی حاوی مقادیر بالایی از «ویتامین ث» می باشد. سرماخوردگی: دریافت کافی «ویتامین ث» به کاهش شدت علایم سرماخوردگی و طول مدت آن کمک می کند.

مرکبات به لحاظ اینکه سرشار از «ویتامین ث» هستند معروف می باشند. کم خونی: «ویتامین ث» به افزایش جذب آهن در رژیم غذایی کمک می کند. پرتقال و آب آن نقش مفیدی در تأمین این نیازمندی های روزانه «ویتامین ث» ایفا می کنند. افرادی که کمتر از 125 میلی گرم «ویتامین ث» در روز مصرف می کنند، 4 برابر بیشتر با خطر ابتلا به آب مروارید، در مقایسه با افرادی که بیش از 500 میلی گرم در روز مصرف دارند، مواجه می باشند. بیشتر مادرها مصرف میوه های آب دار را دوست دارند به همین دلیل نارنگی را به مقدار زیاد مصرف می کنند.

پرتقال از خانواده RUTACEAEبوده و به انگلیسی Orange نامیده می شود. پوست پرتقال دارای مواد مغذی گیاهی به نام نوبیلِتین و تَنجِرِتین است که سبب متوقف کردن حملات سلول های سرطانی می شود. در چین تخم پرتقال را له کرده و شب روی پوست صورت می گذارند و معتقدند که برای برطرف نمودن چین و چروک صورت نافع است. 11)براي برطرف كرده چين و چروك صورت وشادابي آن قسمت خوراكي پرتقال را روي صورت بماليد و بعد از 15 دقيقه با آب بشوئيد . ـ در کنار انواع غذاهای گوشتی، به منظور افزایش جذب آهن غذا، از پرتقال یا آب آن استفاده کنید.

1)جلوگیری از جذب سم: که جنبه کمکهای اولیه دارد.وبستگی به راه جذب دارد. این باکتری می تواند هضم و جذب را تقویت کند. از آنجا که پرتقال یک میوه اسیدی است، مصرف زیاد آن در مادران بارداری که ریفلاکس معده به مری (GERD) دارند، سوزش سر دل ایجاد می کند. ـ انواعی از پرتقال را که دارای پوست نازک بوده و نسبت به اندازه شان، سنگین هستند، انتخاب کنید.1ـ پرتقالی را که دارای قسمت های نرم است، انتخاب نکنید چون نشانگر خرابی آن است.2ـ در صورتی که پوست آن شل و چروک خورده باشد، نشانگر ماندگی میوه است. اگرچه فواید خوردن پرتقال در بارداری بسیار زیاد است، اما مضرات و عوارضی هم در مصرف زیاد پرتقال وجود دارد.

شما باید بدانید که آیا مصرف پرتقال در بارداری بی­خطر است یا خیر. نیاز بدن به آهن در دوران بارداری و شیردهی تا چندین برابر حد معمول افزایش پیدا می کند و چنانچه میزان آهن مورد نیاز بدن تامین نشود احتمال کم خونی فقرآهن یا آنمی در این دوران افزایش مییابد. متاسفانه امروزه زندگی های آپارتمانی سبب شده تا این تفکر به وجود بیاید که هرگز نمی توان از داشتن درختان میوه در داخل خانه لذت برد. نماند های نر بین ۰/۳ الی ۰/۴ میلی متر طول دارند . اولاً: از نظر عرفى، فرقى بین «خمر فلاتشربه» و «خمر لاتشربه» نیست.

اما پساز آنکه موضوع «العصیر العنبی المشکوک» شد و محمول را خمر ظاهرى گرفتیم، یعنى «العصیرالعنبی خمر ظاهراً»، معناى «خمر ظاهراً» استصحاب خمریت است؛ و لازمه استصحاب خمریت، وجود قضیه دیگرى مانند «العصیرالعنبی خمر تنزیلاً» است؛ بهگونهاى که اگر این قضیه نباشد، خمریت ظاهرى نمىتواند مفهوم پیدا کند. آیا نظری راجب این موضوع دارید؟ شاهد دیگری که این مرد برای اثبات گفتههایش به دادسرا معرفی کرد حسابدارش بود. نهالهاي پيوندي در سال جاري آماده انتقال به زمين اصلي بود. بخاطر يكنواختي آزمايش لازم است سال آينده مجددا نهالها پيوند و در سال بعد به محل اصلي منتقل گردد.

محلي داراب 2. رامسر 3. هاملين 4. فراست ناول 5. واشنگتن ناول 6. خوني بر روي پايه 7. نارنج 8. لايم 9. بكرائي 10. راف لمون 11. ترويرسيترنج 12. سيتروملو بصورت آزمايش فاكتوريل در قالب طرح بلوكهاي كامل تصادفي در چهار تكرار در هر تكرار 6 اصله درخت بمرحله اجراء درآمد. هر چه سنتز کلاژن بیشتر باشد، پوست محکمتر و انعطاف پذیرتر خواهد بود و این میوه میتواند باعث افزایش روشن شدن پوست کودک شود. وى سپس دو مسئله را متناسب با وجوب تأمین غرض شارع مى داند: یکى از آنها حکمى است که فقیهان در مسئله تفویتِ قدرت ذکر کرده اند, مثل اینکه براى وضو مقدارى آب دارد و مى داند که اگر آن را دور بریزد, دیگر قادر بر تهیه آن نخواهد بود.

15.خواص گفته شده فقط منحصربه پرتقال رسيده مي باشد و آب پرتقال موجود در فروشگاهها و سوپر ماركت ها اين خواص را ندارند . یکی از خواص انگور قرمز کمک به درمان سردردهای میگرنی است. این متخصص طب سنتی با اشاره به خواص دیگر شیره انگور افزود: شیره انگور آرامبخش می باشد و برطرف کننده ضعف عمومی بدن و در درمان بیماریهای فصل سرد مفید است و به رشد کودکان کمک می کند. 16.كاربردي كشاورزي اصلاح نباتات بررسي اثرات پايههاي مختلف در خواص كمي و كيفي ارقام پرتغال در استان فارس PG نتيجه: در اين بررسي هفت رقم پرتقال: .1.

همچنین کمک به کاهش فشار خون یکی دیگر از خواص چای ترش است که برای کسانی که به فشار خون بالا مبتلا هستند مفید میباشد. پرتقال به طور کلی ضد اسپاسم و آرام بخش است.اسانس پرتقال اثر ضد عفونی کننده دارد و از پوست آن گرفته می شود، اما چون خیلی زود فاسد می شود، همیشه باید تازه مصرف شود و اگر نگهداری شود برای مدت کم، در جای تاریک و خنک باید گذاشته شود.در هند معتقدند که میوه پرتقال خون را تصفیه می کند و تشنگی را فرو می نشاند و اشتها می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید