خروس افغانی – پرورش وجوجه کشی مرغ وخروس لاری اصیل مشهد

بطور تعجب آوری برای رشد جنین تا مرحله بلاستوسیت تا روز هفتم، احتیاج به متیونین کم بود (7 میکرومول). خاکستری به میراث گرفته شدهاست. رئیس مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از صفاتی که این روزها در پرورش دام سنگین و دام مدنظر قرار میگیرد، میزان کیفیت پروتئین و چربی شیر و تولید گوشت است که هلشتاین نسبت به برخی نژادها از جمله سیمنتال در رده پایینتری قرار دارد، در نتیجه اخیراً چند گله اصیل از گاو سیمنتال را نیز برای پرورش از اتریش وارد کردهایم.

فروش گوساله سمینتال گوشتی اصیل در بازار گوشت و دام ایران عرضه میشود. به گفته ملاصالحی، هر گاو بومی در یک دوره شیردهی یک تن شیر میدهد، در صورتی که این میزان در گاو آمیخته به 3 تا 4 تن میرسد و اکنون سالانه بیش از 9 میلیون تن تولید شیر خام داریم که بخش عمدهای از آن در واحدهای صنعتی تولید میشود. زمانی که شما خرید خود را از طریق شخص دامدار انجام دهید، خیالتان از نظر سلامت و بهداشتی بودن آن راحت خواهد بود. گاوهای نژاد پرواری آنگوس خود چندین نوع هستند که آنگوس قرمز یکی از آنهاست و رنگشان رو به قرمز می باشد و از آمیزش گاوهای قرمز اصلاح شده با آنگوس سیاه پدید آمده اند و همانند نژاد اصیل شان یعنی آنگوس سیاه در جهت پروار بندی بسیار مناسبند.

وی در پاسخ به اینکه برای حفظ گونههای بومی کشور به شکل اصیل چه کارهایی انجام شده نیز، گفت: در سالهای گذشته برای حفظ نژاد گاو گلپایگانی، سرابی و حتی سیستانی کارهای مهمی انجام شده تا این گونه نیز در کشور حفظ شود. نژاد اصیل نیز بدن بسیار کشیده و آماده نبردی دارد. استفاده از مکمل متیونین در سرم گاوها نیز جنین هایی با رشد طبیعی تولید کردند بنابراین میزان متیونین سرم گاو به تنهایی بسیار کم بوده و باعث شد که رشد طبیعی جنین موش به کندی صورت بگیرد.

در عمل پرواربندی بیشترین هزینههایی که فرد پرداخت میکند برای غذای حیوانات است. گاوهایی که با متیونین تولید جنین داشتند در مقایسه با گروه شاهد دارای تجمع بیشتری از چربی بودند که میتواند به صورت بالقوه به عنوان یک منبع مهم انرژی برای رشد اولیه جنین عمل کند. گاوهایی که متیونین دریافت کردند دارای تجمع بیشتری از چربی روی جنین (7.3 واحد) در مقایسه با گاوهای دریافت کننده جیره شاهد (3.7 واحد) بودند. مقدمه: میزان حذف از مهمترین عواملی است که ماندگاری یک واحد پرورش دام از جمله گاو هلشتاین را تحت تأثیر قرار می دهد. مقدار مورد نیاز ویتامین A برای گاوهای در حال رشد یعنی تلیسه ها ۸۰ – ۶۰ واحد بین المللی به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن دام در نظر گرفته می شود.

که در هر شرایط آب و هوایی سازگاری از خود نشان می دهد یعنی در سرما، باد و باران و گرمای طاقت فرسا می توانند به خوبی رشد کنند و وزنگیری بالا داشته باشند. درکل چندین نوع و نژاد دیگر از گاوها وجود دارند که هریک به نوبه خود بهترین گزینه جهت پرورش محسوب می شوند و اغلب شان بصورت اصلاح شده امروزه در تمامی نقاط دنیا پرورش می یابند.

انواع نژاد گاو گوشتی و گاوها دسته ای از دامهای اهلی و رام شده هستند که توسط آدمی با اهداف تجاری و اقتصادی پرورش داده می شوند و از دیرباز بعنوان دام هایی سودآور شناخته می شدند و امروزه نیز در انواع گوناگونی از نژادهای شیرده یا گوشتی رشد و تکثیر می یابند. در این مبحث بازار گوشت و دام ایران قصد داررد برخی از بهترین و معروف ترین گاوهای نژاد گوشتی را معرفی کنیم و مختصر توضیحی درباره این نژاد ها بدهیم. وی در پاسخ به اینکه چرا بیشترین تمرکز ما روی گونه هلشتاین بوده، گفت: ما در دهه 60 به سرعت نیاز داشتیم تا برای ارتقای سلامت جامعه و افزایش سرانه مصرف مواد پروتئینی از گونهای استفاده کنیم که بازدهی بیشتری دارد و نژاد گاو هلشتاین بهترین مدل بود.

اسماعیل خانیان گفت: موسسه تحقیقات علوم دامی کشو برای نجات، حفظ و نگهداری و پایداری اشتغال این نژاد دامی سه برنامه را طرح ریزی کرده است. تحقیقات نشان دادند که عرضه اسیدآمینه متیونین محافظت شده در شکمبه (RPM) دارای اثرات مثبت بر ساخت پروتئین شیر گاوهاست. پژوهشگران دانشگاه کرنل و فلوریدا نشان دادند که اگر گاوها در ابتدای دوره شیردهی بیش از یک نمره بدنی (BCS) از دست بدهند، در نتیجه شانس باروری آنها کاهش مییابد. ممکن است شما این مکان را داشته باشید، ولی اگر ندارید لازم است هزینه های لازم برای فراهم کردن این بخش را نیز در نظر بگیرید.

در گاوهای تازه زا تقاضای مواد مغذی برای تولید شیر بالاتر است و اگر هیچ دریافت جبرانی از مواد مغذی برای تأمین و برآورده کردن احتیاجات تولید شیر حاصل نشود، در نتیجه عملکرد دستگاه تولیدمثل (ساخت و ترشح هورمون ها، تخمک گذاری فولیکولها و رشد جنین) میتواند تضعیف گردد. بدین ترتیب قهرمان گاوکش با اجرای قربانیی که بر آن گردن نهاد، آفریدگار همه موجودات نیکوکار شد و از مرگی که باعث آن شده بود، یک زندگی تازه و غنی و زایاتری به وجود آمد. در روش طبقه بندی معمولا نمره مربوط به هر قسمت از بدن دام جداگانه محاسبه گشته و پس از آن نمره تیپ نهایی یا فاینال اسكور و سپس امتیاز كل تیپ دام مشخص می گردد.

هدف: بررسی دلایل حذف گاوهای شیری هلشتاین در منطقه شهرکرد روش کار: به منظور تعیین میزان حذف و دلایل موثر بر آن، 1461 رأس گاو شیری هلشتاین یک گاوداری در منطقه شهرکرد مورد ارزیابی قرار گرفت. در مورد گاو هلشتاین این میزان حداقل 550 تا 600 کیلوگرم است. این داستان پسرکی ۱۱ ساله است که در یکی از روستاهای قدیمی جنوب تهران همراه پدرچوپانی می کرد و امروز پرواربند نمونه کشوری است و در شرکت شیر و گوشت احسان همراه با ۳ آقازاده اش بر ۷۰ کارگر و کارمند و دامپزشک برای پرورش و شیردهی ۳۷۰۰ راس گاو هلشتاین مدیریت می کند.

پایگاه خبری جامعه خبر| سید هادی کسایی زاده | حاج احسان الله صابری در حالی امسال جشن تولد ۷۶ سالگی اش را جشن می گیرد که به یکی از آرزوهایش رسیده و آن هم ایجاد مجهزترین و بزرگترین سیستم شیردوشی گاو در کشور است. در این مطالعه اختلالات گوارشی با 62/24% مهم ترین دلیل حذف شناخته شد و به دنبال آن عدم باروری و اختلالات تولیدمثلی با 36/23%، بیماری های عفونی با 06/13%، لنگش با 30/11%، مشکلات پستانی با 53/7%، در جایگاه های بعدی اهمیت قرار گرفتند. نقش اصلی پاستورها اما مراقبت از گاو ها است تا کسی با فرو کردن و یا ضربه زدن با وسایل عجیب و غریب از عقب به گاو ها آنها را اذیت نکنند، یا اینکه گاوها به هر دلیل نچرخند و بر خلاف مسیر حرکت نکنند و نهایتا اینکه به گاو هایی که می ایستند و یا از مسیر سایر گاو ها جدا شده اند کمک می کنند تا در مسیر درست قرار گرفته و به سمت میدان گاو بازی شروع به حرکت و دویدن بکنند.

دیدگاهتان را بنویسید