دریاچه بزنگان؛ خشکسالی و بارانهای زندگیبخش – امرداد

اگر روده بزرگ به درستی کار نکند ، ما از کمبود مواد مغذی گرانبها ، مواد معدنی و ویتامین ها رنج می بریم. هنگامی که سرطان روده بزرگ از محل تومور اولیه فاصله داشته باشد، به عنوان بیماری مرحله IV توصیف می شود. در این راستا و با تاکیدات مسئولان با راهاندازی این مرکز تفریحی مناسب، اقلیم آب و هوای شهر پرند دگرگون شده و خدماتدهی به ساکنان این شهر گسترش مییابد، بنابراین با توجه به رشد سریع جمعیت، تسریع در این امر مهم،ضروری بوده همت و یاری مسئولان و مشارکت شهروندان را نیز طلب می کند. تاکنون مردم با گذر از کنار این پروژه تنها با زمین خاکی مواجه بوده اند که سال هاست از آن به عنوان دریاچه مصنوعی و پارک آبی پرند و یا مجتمع تفریحی ورزشی نام می برند غافل از اینکه بنا به دلایلی از جمله تامین آب به این پروژه اهمیتی داده نشده و جهت استفاده شهروندان به انجام نرسیده است.

شهردار پرند با تایید تحویل زمین مذکور به شهرداری گفت: طی نامه ای به شرکت عمران از مدیر عامل خواسته ایم تا چنانچه طرح و برنامه ای درخصوص احداث دریاچه و این مجتمع تفریحی ورزشی دارند به شهرداری ارائه کنند. فرماندار رباط کریم هم با بیان اینکه شهرجدید پرند با توجه به تازه تأسیس بودن نیازمند توجه بیشتر از سوی مسئولان است، به خبرنگار مهر گفت: شهرهای جدید باید هویتدار شوند لذا تحقق این مهم تنها با اجرای برنامههای فرهنگی انجامپذیر خواهد بود بنابراین رشد و توسعه جمعیتی این شهر جدید میطلبد تا برنامههای فرهنگی، تفریحی و ورزشی در این شهر جدید اجرایی شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند نیز درخصوص تحویل زمین مذکور به خبرنگار مهر گفت: زمین مجتمع تفریحی ورزشی پرند در صورت جلسه ای تحویل شهرداری شده است و در این خصوص آمادگی هر نوع همکاری را داریم. بنابراین رایزنیهایی در این جلسه برای عهده دار شدن عاملیت بانک شهر در زمینه اوراق مشارکت انجام شد و با توضیحاتی که مدیرعامل بانک شهر ارائه داد، مقرر شد از ظرفیت ۸ هزار میلیاردی اوراق مشارکت بند «د» تبصره ۵ بودجه سال گذشته، تا سقف ۵ هزار میلیارد تومان به بانک شهر اجازه پذیرش عاملیت دهند و در این راستا مشکل شهرداری تهران و برخی شهرهای دیگر برطرف شد.

41 رام قطار باید در مترو تهران اورهال شود که از محل تبصره 18 بودجه کل کشور توافقنامهای بین نوبخت و حناچی و صندوق امید در ماه پایانی سال گذشته انجام گرفت و با کمک دولت قرار است 31 رام قطار در سال 1400 اورهال شود. اخیرا با معاون اول رئیس جمهور درباره موضوع اوراق مشارکت جلسه ای داشته اید. بله دستور جلسه بررسی مشکلات انتشار اوراق مشارکت کلانشهرها به ویژه تهران بود. اکنون ۱۴ کیلومتر از این خط در حد فاصل میدان دریاچه چیتگر تا میدان کتاب و در ادامه تا نمایشگاه بین المللی در دستور کار است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شهر پرند در منطقه ای گرم و خشک قرار گرفته، بیان داشت: احداث این دریاچه برای معتدل شدن آب و هوای شهر در دستور کار شهرداری قرار گرفته است، بنابراین احداث دریاچه به تعدیل آب و هوا و اقلیم منطقه کمک شایانی کرده و به دنبال آن مکانی برای تفریح مردم بوده و توسعه گردشگری را فراهم خواهد کرد. این بوستان قرار است به مکان برای تفریح و گذران اوقات فراغت اهالی تبدیل شود. مثلا از راه هوایی و پرواز به شیراز و یا سفر با اتومبیل شخسی خود میتوانید جهت تفریح به این منطقه حفاظتشده بروید.

اسکیت هوایی یا راید مدرن تعلیق در هوا، از بهروزترین وسایل شهربازی چیتگر است که آدرنالین و هیجان را به اوج خود میرساند. اگر پر از انرژی هستید و دوست دارید انرژیتان را در محیطی امن و جذاب تخلیه کنید، حتماً تشک پرش آزاد چیتگر را امتحان کنید. یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در بازدید از دریاچه چیتگر با آن مواجه شوید، ترافیک شدید بهخصوص در روزهای آخر هفته است. یک کیلومتر خط مترو هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که البته این میزان با در نظر گرفتن تجهیزات کامل و کارهای ساختمانی پیشبینی شده است همچنین هر ایستگاه مترو حدود 200 تا 250 میلیارد تومان آب میخورد.

به طور کلی این اوراق هزار میلیارد تومان بود که 800 میلیارد تومان آن آزاد و به عبارتی وصول شد و 200 میلیارد آن هنوز باقی مانده است که همچنان پیگیر هستیم که هر چه زودتر به سرانجام برسد. در فاز 2، خانه ویلایی 200 متری ساخت 90، 300 میلیون تومان ودیعه لازم دارد. مرمت و احیای ابنیه این قلعه توسط سازمان میراث فرهنگی تهران همچنان ادامه دارد. ایران با این همه نهر و “موتورهای آبکش” حدود ده بار معاهدۀ سال 1972 را نقض کرده و با تمام عوامل و امکانات در داخل افغانستان کوشش میکند تا این وضعیت همچنان ادامه پیدا کند.

خبرگزاری مهر – گروه استانها: در حالی که طی چند مدت اخیر به دلیل بارشهای مناسب تمام دریاچههای استان فارس از جمله بختگان و کافتر آبگیری شده اند اما دریاچه پریشان به عنوان یکی از مهمترین دریاچههای آب شیرین کشور همچنان خشک است. حمید ظهرابی مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس میگوید: دریاچه پریشان در حال حاضر خشک و بی آب است و به رغم افزایش ۲۰ درصدی بارندگی نسبت به میانگین سالانه در سالهای خشک، هیچ تغییری در سطح آب آن ایجاد نشده است که بیشترین دلیل آن برداشت بیش از حد آب از چاههای غیرمجاز است. این مجتمع ۲۰ هکتاری دارای کارتینگ اتومبیلرانی و موتورسواری است.

قطعاً با یک گل بهار نخواهد شد، تجربه طراحی و ساخت باید در قراردادهای انبوهسازی برود که این مسأله با حمایت دولت امیدواریم مورد تحقق قرار گیرد البته در اسفند سال پیش، قرارداد 105 دستگاه واگن را با شرکت واگنسازی تهران منعقد کردیم ولی به طور کلی تهران به 1500 دستگاه واگن نیاز دارد و تأمین این واگنها مستلزم حمایت جدی دولت است. وزارت انرژی و آب دولت موقت طالبان علت نرسیدن آب هیرمند به ایران را وجود مشکلات فنی خواند و اعلام کرد به معاهدهای که میان افغانستان و ایران در خصوص آب در سال ۱۳۵۱ شمسی منعقد شده، متعهد است.

در باره تخت سلیمان و آپادانا صحبت کرد. گیاهان ملین مانند psyllium ، آلوئه ورا و گل ختمی به یبوست کمک می کنند ، اما حتما قبل از استفاده از این گیاهان با پزشک خود صحبت کنید ، زیرا بعضی اوقات می توانند مضر باشند. این مجتمع گردشگری که در میان برجهای غرب تهران قرار دارد، با نسیم خنکی که از دریاچه میوزد، حس حضور در یکی از شهرهای ساحلی را در ذهن بازدیدکنندگان تداعی میکند.

دیدگاهتان را بنویسید