دریاچه هیلیر(hillier)-استرالیا ☀ جاذبه ها

درمان پزشک مشکل چسبندگی روده ها و گرفتگی آنها در کودکان جراحی است. در هر فصل سال، این دریاچه شاهد کوچ پرندگان بینظیر و نایاب به آن هستند. بر روی رودخانه ارس دو پل تاریخی به فاصله صد متر از یکدیگر بنا شده که به نام خدا آفرین مشهورند. دریاچه اوان در منطقهای کوهستانی قرار دارد که ارتفاع ان از سطح دریا ۱۸۱۵ متر است. همانند هر دریا و دریاچهای که تفریحات ویژهای را برای گردشگران خود تدارک دیده، دریاچه ولشت نیز تفریحات هیجانانگیزی را برای گردشگران در نظر گرفته است.

مانند هر آب شور دیگری، توصیه نمیشود آب دریاچه هیلیر را بنوشید، چرا که نوشیدن آب شور، میتواند باعث آسیب جدی به بدن شود. یک داستان هم از این سکساول گفتند و آن این که وقتی خروشچف به ترکمنستان یا ازبکستان آمده بود به او گفته بودند که اینجا ریش سفیدها خیلی احترام دارند. یاقوت حموی نیز در اینباره میگوید که ایوب پیامبر به بخارا رسید و اهل بخارا از او به خوبی پذیرایی کردند و او نیز در حق مردمان این شهر دعایی کرد و از اینرو، این شهر به فاخره ملقب شد . توصیف سارا از پدرش مرا بدین اندیشه رهنمون شد (که به او هم گفتم) که به نظر می­رسد پدرش به آمیزه­ای از افسردگی شدید و مزمن (که نیازمند درمان با شوک برقی بود) و علایمی از شخصیّت دارای نقص ارگانیک دچار بوده است.

فصل بهار بهترین زمان برای سفر به دریاچه سیاه گاو است، چرا که طبیعت و درهها و کوههای مرتفع اطراف دریاچه در فصل بهار به اوج زیبایی خود میرسند. رود ارس از دیگر جذابیتهای طبیعی این منطقه به شمار میرود .پوشش گیاهی متنوع وبسیار زیبا در فصول مختلف این رودخانه را به مکانی برای گردشگران طبیعت دوست بدل نموده است .دشتهای پر از شقایق در فصل بهار چشم را نوازش داده وصدای پر طنین آب آرامشی وصف ناپذیر را به ارمغان می آورد . همانطور که گفتیم، این منطقه به واسطه آب شیرین و آبوهوای مناسبش میزبان گونههای مختلف جانوری و گیاهی است.

در ۲۵ کیلومتری فیروزکوه به مسیر فرعی به سمت روستای یَهَر بپیچید. بعد از چنارعرب ها مسیر مشهور به جاده معدن را تا انتها ادامه دهید. یعنی شما با سفر به شمال کشور علاوه بر تماشای دریای خزر و نشستن در سواحل زیبای نوشهر، میتوانید مهمان جاذبههای دیگری از این شهرستان باشید. در این دریاچه قایقهای کوچکی نیز وجود دارند که شما را بر روی آبهای شیرین دریاچه سوار کرده و نقطه به نقطه آن را به شما نشان میدهند.

این دریاچه از اشکال هندسی بیضی برخوردار است به عمق آن نسبت به میزان بارش های فصلی تغییر می کند ماهی هایی که در داخل دریاچه موجود هستند توسط افراد محلی به داخل دریاچه ریخته شدند. بر اساس این حکمیت: «دو حصه آب سهم افغانستان و یک حصه آب سهم ایران تعیین شده است.» یعنی حدود ۶۶.۵ درصد آب سهم افغانستان و ۳۳.۵ درصد آن سهم ایران تعیین شد. Satke Ryskeldi روزنامهنگار اهل بیشکک که آب شدن کوههای یخ در آسیای مرکزی و علل این فرآیند را بررسی کرده است، میگوید طی ۵۰ سال گذشته، ۲۷ درصد یخچالهای طبیعی در کوههای تین-شان (Tien-Shan) در آسیای مرکزی از بین رفته است و تا سال ۲۰۵۰ یخهای باقیمانده در یخچالهای طبیعی تین-شان با سرعت بیشتری از بین خواهند رفت.

اهمیت دانش جغرافیا : قسمتی از دانش بشری است که باعث اشنا شدن انسان با ویژگی های طبیعی و انسانی و روابط بین انها میشود ودر نتیجه باعث بهبود زندگی میشود . به علت عبور برخی از این رودها از لایه های نمکی، آب این دریاچه بسیار شور است، به حدی که هیچ موجود زنده ای نمی تواند در آب های آن زندگی کند. آبوهوای ویژه این منطقه و آب شیرین دریاچه بستر مناسبی را برای زندگی پرندگان و انواع آبزیان در آن فراهم کرده است. با این حساب، این منطقه در زمستان دارای هوای بسیار سرد و طاقتفرسایی است.

در فصول گرم سال با افزایش دما، آب دریاچه تبخیر شده و به همین خاطر غلظت نمک آب افزایش پیدا میکند. ؛ هر چند که اگر این روزها به هامون سفر کنید دیگر خبری از جلال و جبروت سابقش نیست. برخلاف اینکه در مسیر منتهی به دریاچه امکاناتی از قبیل سرویس بهداشتی وجود دارد اما در خود دریاچه متاسفانه هیچ گونه امکانات رفاهی همچون مغازه و سرویس بهداشتی تعبیه نشده است و برای اسکان و استراحت گردشگران باید در کنار دریاچه چادر مسافرتی برپا کنند البته این روش اسکان نیز خالی از لطف نیست چرا که شب را با صدای پرندگان و قورباغه های دریاچه به صبح می رسانند و یک شب به یاد ماندنی و دور از هیاهوی شهر در دل طبیعت به سر می برند.

از اینجا ۲۰ کیلومتر به صورت جاده خاکی تا دریاچه فاصله دارید. بیشک پیادهروی در این جاده تا دریاچه آهنگ هم لذتبخش خواهد بود، به ویژه در فصل رویش گلهای دارویی. مسیر دوم: از تهران به سمت جاده فیروزکوه حرکت کنید. پس از طی 23 کیلومتر به به پل کچور میرسید. بعد از طی ۸ کیلومتردر یک مسیر آسفالته با عبور از پل و ۵۰۰ متر پیاده روی به دریاچه میرسید. وقتی به دریاچه میرسید آب فیروزهای رنگش دلتان را میبرد. پرندگان دریایی یکی از مهم ترین عوامل انتقال ماهی ها به این دریاچه میباشند به علت اینکه تخم اکثر ماهی ها لابلای پره های آن ها باقی مانده زمانی که به مناطق دیگر سفر می کنند همان تخم های باقی مانده لای پر ها به مکان جدید انتقال می یابد بعضی از افراد می گویند:این دریاچه دارای ماهی می باشد و ماهی های موجود در آن توسط افراد محلی به دریاچه انداخته شده اند.

با توجه به طبیعت زیبا و دست نخورده در اطراف دریاچه ارواح و محیط بسته این دریاچه، به خاطر داشته باشید که هیچ زبالهای در این محیط باقی نگذارید. رودخانه سیاه گاو با عبور از درههای مرتفع به سمت دریاچه دوقلو حرکت میکند و سپس وارد دریاچه اول و بعد به دریاچه دوم سیاه گاو میریزد. همچنین ماده ۵ این کنوانسیون اصطلاح «منصفانه و معقولانه» را یادآور شده که در ماده ششم معیارهایی را مشخص میکند که مصداقهایی منصفانه بودن میتواند باشد. بهویژه در بهار، زیرا زیباییهای این مسیر متحیرتان میکند. البته باید بدانید در مسیر این دریاچه سرویس های بهداشتی و استراحتگاه هایی وجود دارد که از سختی راه برای تان کم می کند.

دریاچه ولشت با وسعت 150000 متر مربع و عمق 20 متر در جنوب غربی چالوس و شمال غربی کلاردشت واقع شده است. این دریاچه از آن دسته دریاچه های معدودی است که بر اثر عوامل محیطی ایجاد شده و در دل جنگل واقع بوده و حتی حضور گردشگران با وجود راه ناهموار دریاچه به حاشیه کشیده نشده است. البته کوهنوردان هم می توانند با صعود به قله زرین کوه به سوی دیگر آن و کنار دریاچه تار بیایند. شما میتوانید در اطراف این دریاچه قدم بزنید و نظارهگر زیباییهای خلقت در گوشه و کنار آن باشید.

در ادامه این مقاله با مجله گردشگری علیبابا باشید تا بدانید چرا دریاچه چیتگر میتواند به یکی از پاتقهای شما تبدیل شود. کیفیت و تنوع مواد غذایی سطح شهر نسبت به دریاچه اوان بیشتر است. دریاچه ها بیشتر از حوضه آبریز شمالی پر می شوند. تمدنهای بزرگ دوران باستان همه در کنار رودهای بزرگ و پر آب پدید آمدهاند، مانند تمدن بین النهرین در اطراف رودهای دجله و فرات، و تمدن سند در حاشیه رود سند.

پوشش های جنگلی بکر و درختان کهنسال دور تا دور این جنگل را فرا گرفته اند بین دریاچه با شیب زیاد در شکاف دره ای قرار گرفته است. به علت فرسایش شدید خاک، منطقه از لحاظ تراکم پوشش گیاهان کوهی کم بهره است؛ گرچه تنوع گیاهان زیاد است. وقتی به تفرجگاه میان کتل نزدیک میشوید، از دیدن موقعیت کوهستانی و پوشش جنگلی متراکم آن حیرتزده میشوید. در این دریاچه هرگز شنا نکنید زیرا به دلیل وجود بوته ها و گیاهان در کف این دریاچه شنا کردن در دریاچه چورت کاری نادرست است وخطرات زیادی در پی دارد پس شما به همان دیدن دریاچه و منظره ی زیبای آن قانع باشید و فکر شنا را در این دریاچه از سر بیرون کنید.

به خاطر همین فکر می­ کنم همراه شدن با فنّاوری مهمه. از تفریحات دیگر دریاچه ولشت کلاردشت میتوان به شنا کردن در آن اشاره کرد. پس تنها افراد ماهر میتوانند در این دریاچه شنا کنند. میزهای تنیس روی میز (بدون تور و راکت و توپ که خودتان باید ببرید)، فوتبال دستی، زمین بازی بدمینتون، میز و صندلی شطرنج، زمین والیبال از جمله امکاناتی هستند که در این پارک وجود دارد، اما به یاد داشته باشید هر یک از لوازم ورزشی مورد نظر خود را با خود به همراه ببرید. معرفی پارک ملت تهرانپارک ملت تهران کجاست؟

پارک ملت با داشتن جاذبههای بسیار و متنوع از جمله: دریاچه مصنوعی، مجتمع سینمایی چهار بعدی، مجسمههای مشاهیر ایرانی و باغ وحش یکی از جذابترین پارکهای تهران به شمار میرود. با این وجود، همه بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ حتی اگر سرطان آنها شیوع نداشته باشد، CEA بالایی دارند. چنانچه در بخش گردگشری نمناک گفته ایم درخت هایی که در محل تشکیل دریاچه قرار دارند با پایین آمدن آب دریاچه پدیدار می شوند و در همین حال منظره شگفت انگیزی را ایجاد می کنند که شاید این صحنه در کمتر جایی از ایران مشاهده شود.

بعد از آن پایین رفت. آنها همچنین جلبکهای دونالیلا سالینا را یافتند که دانشمندان وجود آن در دریاچه هیلیر را حدس میزدند، چرا که در «دریاچه رتبا» (Lake Retba) واقع در سنگال نیز وجود دارد. منبع این رود در بریتیش کلمبیا (British Columbia) در کانادا واقع شده و نام این رود برگرفته از منطقهی یوکان است. سومین روز و در واقع آخرین روز کنفرانس روز جمعه بود. ناگفته نماند که دریاچه ولشت برای گردش یکروزه مناسب است؛ چرا که سرپناه مناسبی برای برپایی چادر و ماندن چند روز در آنجا وجود ندارد. همین ویژگی گردشگران و عکاسان زیادی را به خود جذب کرده و محل مناسبی برای عکاسی طبیعت فراهم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید