ده فرصت کلیدی برای مدیریت گله در دامداری گاو شیری – دامدار برتر

در مقاله درمان خانگی خروسک با سایر روشهای درمان خانگی این عارضه آشنا خواهید شد. در مطالعه ای (Stone، ۱۹۹۹) در ایالات متحده نشان داده شد که اسیدوز شکمبه ای تحت حاد می تواند منجر به ضرر ۴۰۰ تا ۴۷۵ دلاری به ازای هر راس گاو در سال بشود. به طور کلی اسیدوز شکمبه ای تحت حاد زمانی رخ می دهد که pH شکمبه برای مدت طولانی در دامنه ۲/۵ تا ۶ قرار بگیرد. توجه داشته باشید که همیشه باید مقدار خوراک مصرفی روزانه در گاوداری پرواری و همچنین میانگین افزایش وزن گوساله­ ها (بصورت نمونه­ گیری در دوره های 15 روزه) مشخص باشد تا بتوان ارزیابی درستی از میزان درآمد و هزینه­ ها داشت.

از این رو باید به این مهم توجه ویژهای داشته باشید. گاوداریها و صنایع وابسته به آن از جمله مشاغل با ریسک بالا و سود بسیار خوب هستند؛ که با یک برنامهریزی دقیق و به کار گرفتن بهترین شیوه مدیریتی میتوانید سکان بخش مهمی از تأمین لبنیات کشور را به خود اختصاص دهید. شاید برخی پیشنهاد استفاده از نیروی کار به تعداد کم را به شما بدهند، اما این مهم جز فشار کاری و زیان چیزی برایتان به همراه ندارد، شما در گاوداری خود به نیروی انسانی نیمه ماهر، ماهر و متخصص نیازمند هستند. نیروی نیمه ماهر برای انجام کارها با تخصص کمتر، نیروی ماهر با توجه به آموزشهایی که دیده کار خود را شروع میکند و نیروی متخصص که از افراد تحصیل کرده مانند «دامپزشکان» باید در تیم شما قرار داشته باشند، شما در گاوداری خود به سادهترین کارگرها و حرفهایترین افراد نیازمند هستند و این مهم را در دستور کار خود قرار دهید.

این غذا شامل علوفه خشک یونجه و ذرت علوفه است، البته در طرح توجیهی خود در خصوص تأمین هزینه برای علوفه گاوی باید نوسانات ارزی را نیز در نظر بگیرید. بعلاوه بافرها با به حداقل رساندن نوسانات pH شکمبه هضم فیبر، نسبت استات به پروپیونات، درصد چربی شیر و کل تولید شیر را بهبود می بخشند. گاوهای چاق نسبت به گاوهای لاغر بیشتر مستعد روبرو شدن با مشکلات هنگام زایش (مشکلات متابولیسمی) میباشند. بافرها می توانند مانع رشد بیش از حد باکتری مقاوم به اسید (لاکتوباسیلوس) در زمان تغذیه جیره با نسبت کنسانتره زیاد شوند.

سپس باید استفاده از بافرها مورد توجه قرار گیرد. صنعت ما از برنامههای بهبود ژنتیکی در جهت بهبود وراثت در زمینه تولید شیر و افزایش طول عمر، استقبال میکند. به علاوه در گاوهای شیری باعث بیشترشدن چربی شیر می شود. به صورت کلی افزودن بافر به جیره می تواند باعث افزایش مصرف خوراک، افزایش تولید و درصد چربی شیر شود. در کنار مشکلاتی که برای گاوداری شیری ذکر کردیم نباید منکر مزیت های آن شویم از مهم ترین مزایایی که می توان برای آن ذکر کرد این است که چون هر روز باید شیر گاوها گرفته شود و به فروش برسد در نتیجه می توان درآمد روزانه داشت مزیتی که بسیاری از شغل ها از آن محروم اند و باید برای به دست آوردن درآمد تا پایان ماه صبر کنند.

در مطالعات مختلف میزان شیوع اسیدوز شکمبه ای تحت حاد در گله های مدرن تا ۴۰ درصد گزارش شده است. جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی احداث گاوداری شیری هلشتاین سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی احداث گاوداری شیری را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

همکاران ما در اسرع وقت گوسفند مورد نظر را به همراه قصاب مجرب برای شما ارسال خواهند کرد . نوزاد را با یک پتوی گرم به مدت یک ساعت بپوشانید. از آنجایی که موضوع وزن دارای توضیحات مفصلی می باشد ما سعی می کنیم در یک مقاله کاملا مجزا این موضوع را برای شما به طور کامل باز کنیم. ما در عرضه انواع گوسفند زنده، ارائه قیمت گوسفند زنده، بره زنده، گاو و گوساله زنده در خدمت شما کاربران و مشتریان عزیز هستیم و در یک مقاله کامل و جامع تمامی توضیحات مورد نیاز در رابطه با قیمت دام زنده در تهران، کرج، شیراز، اصفهان، تبریز و …

مدیریت تغذیه گاو شیری در گاوداری Jer-Z-Boys Ranch در ایالت کالیفرنیا: در سالهای اخیر، بیشتر دادهها در مورد تولیدمثل موفق گله و عدم موفقیت تولیدمثلی تأکید میکنند. درصورت عدم جلوگیری از رشد این باکتری در این شرایط pH شکمبه می تواند افت شدیدی پیدا کند. از موسی خواستند که قاتل اصلی را پیدا کند. با وجودی که پیشرفت پی در پی در تکنولوژی ژنومیک، موفقیت در بهبود رویکرد تولیدمثلی در آینده را نشان میدهد ولی هنوز تغذیه بزرگترین عامل مهم در رسیدن به نتیجه تلقیح مطلوب و تولیدمثل موفق گله میباشد. بعد از این مرحله (بعد از 30 روز شیردهی) پیچیدگیهای جیره ای کمتر شده است اما فشار کار تشخیص فحلی و تلقیح آغاز میشود.

در موارد متوسط تا شدید هم معمولا بیمار باید چهار تا شش ساعت در اورژانس بیمارستان تحتنظر باشد اما گاهی نیاز به بستری شدن او در بخش آیسییو وجود دارد. اسباببازی های کودک بیمار را هر بار بعد از استفاده بشویید یا ضدعفونی کنید. شیوه پیشگیری از ابتلا به بیماری خروسک نیز برای تمامی انواع این ویروس ها یکسان بوده و بهترین راه پیشگیری، شستن منظم دست ها و وارد نکردن اجسام و دست های آلوده به وارد کردن دهان است.

بعد از دریافت پروانه تأسیس و شروع به فراهم کردن مقدمات کار، یک کارشناس برای بازدید پروژه شما فرستاده میشود. دستگاه فیدر میکسر : در این ماشین مکانیسم هایی جهت خرد کردن و مخلوط کردن مواد غذایی پیش بینی شده است . تأمین علوفه، اقدامی در گردش است و باید از توان تأمین و کنار گذاشتن بودجه برای آن اطمینان حاصل کنید، به خصوص در دوران بارداری گاوها که وزن گاو چند برابر میشود، باید علاوه بر تأمین علوفه مناسب، انرژی، ویتامین و سایر مواد مغذی را نیز برای گاو در نظر بگیرید. تغذیه یکی از چند ابزار مدیریتی ضروری میباشد که بر بازده گاوداریها تأثیر چشمگیری دارد و در دورههای مختلف طول عمر دام از بدو تولد تا آخر عمر، این اهمیت پابرجاست.

تغذیه ویژه در گاوها به خصوص در 21 روز آخر آبستنی (انتظار زایش) و 30 روز اول پس از زایش از اهمیت خاصی برخوردار است. پس از انجام تست الایزا بر روی نمونه های مخزن شیر، 3/41% نمونه ها دارای واکنش مثبت بودند. عمده ضررهای اقتصادی اسیدوز شکمبه ای تحت حاد ناشی از کاهش تولید شیر، کاهش بازده تولید شیر، افزایش نرخ حذف و مرگ می باشد. Kleen و همکاران (۲۰۱۳) رواج ۲۰ درصدی اسیدوز شکمبه ای تحت حاد را برای گله شیری با مدیریت خوب گزارش کردند.

دیدگاهتان را بنویسید