روده بزرگ – به زبان ساده – فرادرس – مجله

این فوق تخصص گوارش، تشخیص زود هنگام سرطان روده را در درمان و کنترلِ پیشرفت این بیماری موثر می داند و می گوید: متاسفانه در بیشتر مواقع به علت بی توجهی به علائم و نشانه های این بیماری و مراجعه دیر هنگام بیماران، بیماری پیشرفت زیادی کرده و درمان هم نتیجه بخش نخواهد بود. او تا این جا 475 کیلومتر بین ایران و همسایگان شمالیش مرزداری کرده است و حالا وقتش است که خاک ایران را ترک کند. 1- سنگ مزارهای استوانه ای بلند، مستقیم و عمود که مخصوص مردان بوده است و ارتفاع این سنگ ها از 60 سانتی متر تا 4 متر متغییر می باشد.

طول تاج 380 متر و ارتفاع از پی 60 متر است. تا چشم کار می کند در اطراف دشت های وسیع جای گرفته و کوه هایی مینیاتوری با ارتفاع های مختلف که بلندترین آن ۷۲۱ متر ارتفاع دارد. البته روایت های دیگری نیز وجود دارد و از آن جمله روایتی است که محلی ها به کودکانشان می گویند! سد گلستان در 12 كيلومتري شمال شرقي شهرستان گنبد كاووس بر روي رودخانه گرگانرود قرار دارد. این دریاچه علاوه بر زیبایی گردشگری و آب و هوای مطلوبی که در بهار و تابستان دارد، برای استفاده در صنعت کشاورزی نیز اهمیت بالایی دارد؛ با اضافهشدن سد به این دریاچه، تأمین آب زمینهای کشاورزی نیز فراهم شده است.

باید پذیرفت که علت خشک شدن دریاچه ارومیه تنها خشکسالی نبوده است؛ کارشناسان اقدامات نادرست در ساخت سدهای بیش از حد روی رودخانههای منتهی به این دریاچهها، احداث چاههای غیرمجاز، شیوههای نادرست کشاورزی و ایجاد میانگذر را عواملی میدانند که همگی به نابودی دریاچه منجر شدهاند. بنا به گفته دکتر نورمن این رخداد سالانه زمانی که هوا گرم و خشک می شود به وقوع می پیوندد. با گذر زمان به علت فرسایش و رویش گیاهان آبدوست، مانند نی، مساحت این دریاچه رو به کاهش است. سوال : علت شوری آب دریاچه ارومیه چیست ؟ مدیرعامل آب منطقهای کرمانشاه گفت: جمهوری اسلامی ایران ۲۰۷۱ میلیارد تومان برای سدسازی در استان کرمانشاه هزینه کرده است.

خالدنبی یکی از ۳۳ پیامبر الهی است که آرامگاهشان در ایران جای گرفته و حدود سال 550 میلادی در سرزمین یمن و عدن زندگی می کرده و هنوز مشخص نیست کی و چگونه به سمت ایران مهاجرت کرده است. خالدنبی در فاصله ۹۰ کیلومتری شمال شرق شهرستان گنبدکاووس و ۵۵ کیلومتری شمال شرق شهرستان کلاله در استان گلستان در شمال شرق کشور جای گرفته است. مشخص نیست که آیا گفتة ابن خرداذبه (ص 173) دربارة دریای کِرْدِر (راجع به این طرز قرائت به جای «کُرْدَر» رجوع کنید به طوغان، ج 2، ص 340) به بحرخوارزم مربوط است یا نه.

در ادامه خوان لاپورتا تلاش کرد به نوعی از خود رفع تقصیر کرده و لیونل مسی را مقصر این جدایی جلوه دهد. ایران نیز فشارهای سیاسی وارد کرده بود و خواهان آب مطابق حکمیت گولد اسمیت بود. سن سری هرمز همیشه مورد بحث بوده است .کرتاسه (پیلگریم ، 1922) کامبرین (لیس ، 1929) پرکامبرین پسین (اشتوکلین ، 1968) کامبرین (احمدزاده و همکاران ، 1369) کامبرین زیرین (حمدی ، 1991) سن های گوناگون پیشنهادی است ولی مقایسه منطقه ای با کشورهای همجوار و ایران مرکز تاییدمی کندک ه سری هرمز ، سن پرکامبرین پسین – کامبرین میانی دارد . ظاهرا در جاهای دیگر دنیا معابد این اقوام وجود دارد ولی گورستانی به این شکل شاید بی نظیر باشد.

اسم کامل این پیامبر، خالد بن سنان عبسی است. نسب حضرت خالدبن سنان به اسماعیل ذبیح اله (ع) می رسد. ایشان شریعت حضرت عیسی را تبلیغ میکردند. خالد بن سنان (ع) شش هزار و یکصد و بیست و سه سال بعد از به دنیا آمدن حضرت آدم (ع) در ۵۳۰ میلادی بر تخت نبوت نشسته و مردم زمان خود را به شریعت حضرت عیسی (ع) دعوت می کند. دوره فترت به فاصله بین بعثت حضرت عیسی تا بعثت حضرت محمد بن عبدالله اطلاق میشود. از تهران تا مرکز استان گلستان یعنی شهر گرگان حدود ۴۵۰ کیلومتر فاصله است و از گرگان تا خالدنبی حدود ۱۶۰ کیلومتر.

اهالی منطقه داستان هایی گوناگون برای شکل گیری آن تعریف می کنند و حتی گروهی آنها را یاران خالدنبی می دانند، اما تاکنون هیچ پژوهش علمی و باستان شناسی ای در مورد شکل گیری این مجسمه ها، شکل عجیب و قدمت آنها شکل نگرفته است و این منطقه هنوز معماهای بسیار سر به مهری در خود دارد. اکنون وان به عنوان یک شهر توریستی و دیدنی با تاریخچه بیشینه می باشد.با خرید بلیط قطار تهران به وان تاریخ این شهر زیبایی آن و همین طور یک سفر خارجی مطلوب و مقرون به صرفه را داشته باشید. این منطقه حتی برای بسیاری از اهالی منطقه و استان گلستان هم ناشناخته است.

سفر به خالدنبی راه های مختلفی وجود دارد؛ هم می توان با ماشین خود راهی جاده شد و هم می توان از طریق قطار گرگان و حتی با پرواز به شهر گرگان سفر کرد. اگر با قطار و هواپیما به این شهر می روید بهتر است ماشینی دربست کرایه کنید تا شما را از شهر گرگان به خالدنبی ببرد. در زمان عبورتان از روستای چلندر که خودش یکی از بهترین ییلاق های اطراف تهران است، اگر از محلیها در مورد این دریاچه بپرسید شاید با اسم دریاچه ممرز هم روبرو شوید.

پس از بازدید از سفید چاه ، شب را مهمان دوست مهربانمان آقا مهدی که در روستای زیبای لیوان از توابع بندر گز ،باغ مرکبات زیبایی داشت و مملو از گلهای خوش بوی پرتقال بود گذراندیم. پس از آبشار زیبای کبودوال به سمت خالد نبی حرکت کردیم. از روستای یلی بدراق (34 کیلومتری خالد نبی) عبور کردیم. اهالی روستای کوا اموات خود را معمولا در قبرستان سفید چاه به خاک میسپارند. پس از بازدید از میانکاله به بازدید روستای سفید چاه که از توابع بهشهر است و گورستان مرموزی دارد رفتیم. گورستان سفید چاه مربوط به دوره تیموریان است و در شهرستان بهشهر، بخش یانه سر، روستای سفید چاه واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۷۸۴۵ بهعنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.نخستین قبرستان مسلمین در ایران؛ قبرستانی عجیب با قدمت ۱۲۰۰ سال با نقشهای عجیبتر روی سنگهایش در روستایی به نام “سفیدچاه” واقع است.

از روستای تمر قره قوزی وارد جاده فرعی شدیم که 43 کیلومتر تا خالد نبی فاصله داشت. مقبره خالد نبی بر بالای کوه خدا در شهرستان کلاله واقع شده که البته از کلاله یکساعتی با ماشین توی جاده ای که اطرافش از دشتهای سبز و مزارع گندم پوشیده شده، فاصله داشت و انواع پرنده ها رو می شد اونجا دید که شایع ترینشون زنبورخورک ها، سار صورتی ( که به صورت دسته ای پرواز می کردند) و سبز قبا بود. وان شهری مرزی محسوب می شود که از پایانه مرزی مشترک ایران و ترکیه، تنها یک ساعت فاصله دارد، بنابراین با آن که مسیر هوایی برای رسیدن به وان نداریم، اما باید بدانید دسترسی به این شهر بسیار ساده ای است.

نویسندگانی که هنوز به فارسی کتابت میکنند در آن سرزمین نامآور هستند. 9 – چرا پیامبر به جمعی از مسلمانان دستور دادند که به حبشه هجرت کنند؟ 2- چرا باوجود دریاهاو اقیانوسها بازهم انسانها با کمبود آب روبرو هستند؟ چرا خرید بلیط قطار وان؟ از نکات مهمی که قبل از خرید اینترنتی بلیط قطار رجا باید بدانید، قیمت بلیط قطار تهران وان و مزایا و محدودیت های خرید بلیط قطار، همین طور شیوه های استرداد بلیط ها می باشد. کارهایی که در وان باید انجام بدهیم. اگر خواب ببینید هنگام مسافرت از طریق دریا با فاجعه ای روبرو می شوید ، نشانه ی آن است که گرفتار عشقهای دروغین خواهید شد .

با ضعف و برافتادن سامانيان در سال 389 هـ عصر طلائي تمدن ماوراءالنهر به سرآمد و اقوام ترك بيابانگردي كه تازه به اسلام گرويده بودند، به تدريج ماوراءالنهر را اشغال كردند و حكومت تركان قراخاني در آن سرزمين شكل گرفت كه 220 سال (389 ـ 609 ق) ادامه يافت؛ اما چراغ مطالعات ديني به ويژه در علوم نقلي همچنان روشن ماند و افتان و خيزان به حيات خود ادامه داد و آثار علمي بسياري پديد آمد كه بخشي از آنها تاكنون باقيست و عظمت اين گونه مطالعات در آن دوره را نشان ميدهد.

دیدگاهتان را بنویسید