ساحل گردی و ماهیگیری در قلب پایتخت

رودخانه قرهسو، توده کوهستانى و آتشفشانى سبلان را دور مىزند و پس از عبور از قرهداغ در اصلاندوز به رود بزرگ ارس مىپيوندد. اما برای دسترسی به دریاچه و یا دیگر امکانات چیتگر باید پس از پیاده شدن در این ایستگاه از اتوبوسهای مخصوص داخل شهرک استفاده کنید. برای دسترسی به پارک جنگلی چیتگر میتوانید در ایستگاه اتوبوس چیتگر پیاده شوید. البته که برای دسترسی به چیتگر وسایل نقلیه عمومی نیز فراهم شده است. راه دسترسی به چیتگر با اتوبوس: دسترسی با اتوبوس به بخشهای مختلف منطقه چیتگر بسیار راحت است.

با این حال مشخص نیست چه دوزی و چه مدتی باید دارو مصرف شود تا چنین تاثیری داشته باشد. اگر ماشین زمان رودخانه ما را به آینده ببرد ، چه خواهیم دید ؟ مانند آن چه امروز زاینده رود و تالاب گاوخونی به آن دچار شده اند و یا وضعیت آب رودخانه هیرمند بین ایران و افغانستان و تشنگی و فقر و بی آبی مردم در سیستان . برخی عقیده دارند که قدیمترین شهر فراه همان شهر کهنه پشت رود است که امروز از آن چز تپه و یک خندق چیزی باقی نمانده است.

اما چند سالی است که شهرداری تهران تصمیم به گسترش دادن این منطقه گرفته و اکنون آسمان خراشهای فراوانی که در شهرک چیتگر احداث شده بکر بودن این طبیعت را از بین برد. به این انسان اضافه می شود. پرند به عنوان پایتخت مسکن مهر، بزرگترین پروژه های مسکن مهر را در خود جای داده است؛ البته به دلیل کمبود امکانات رفاهی و نواقص برج های مسکونی هنوز فازهای 4 و 5 و 6 در جذب جمعیت عملکرد مطلوبی نداشتند ولی در آینده نزدیک انتظار می رود که با بالا رفتن قیمت مسکن در پایتخت، جمعیت بیشتری به سوی این شهر سرازیر شوند و زیرساخت های این فازها در پی جذب سرمایه و جمعیت به سرعت تکمیل و آماده خدمت رسانی باشد.

چیتگر قبل از اینکه یک شهرک مسکونی باشد، یک طبیعت بسیار زیبا و خوش آب و هواست که آخر هفتهها پاتوق بسیاری از طبیعت دوستان است. خشکشدن آب دریاچه نهتنها باعث از بینرفتن آرتمیا و جلبک سالینا در منطقه میشود، بلکه آسیب بسیاری به آبوهوای شیراز و مناطق اطراف وارد خواهد کرد. جالب است بدانید منطقه 22 تهران که بخش اعظم آن را چیتگر فراگرفته ، یکی از پر تخلف ترین مناطق تهران است.

همچنین رودخانه هایی که از خاک ایران وارد رود ارس می شود عبارتنداز: رود زنگماراز ماکو، رود آغ چای و قطور چای از خوی، رود زیلبیر از مرند، رود کوک گنبد از قره داغ، دره رود مغان. در دریاچه چیتگر (خلیج فارس)، فروشگاه هایی متعددی وجود دارد که نوشیدنی ها و خوردنی های ایرانی و فرنگی را در اختیار کافی شاپ باز ها قرار می دهد. در دریاچه چیتگر (خلیج فارس)، فروشگاه هایی متعددی وجود دارد. زیرا در هرکدام از جاذبههای منطقه چیتگر تفریحاتی وجود دارد که تجربه آنها خالی از لطف نیست و بهتر است آنها را از دست ندهید.

4- مهرداد بهار، (1373) در کتاب خود تحت عنوان “پژوهشی در اساطیر ایران” به این نتیجه رسیده است که محل داستآنهای شاهنامه عمدتاً در اطراف جیحون بودهاست. این بار به معرفی شهربازی ارم تهران و دیگر بخشهای مجموعه بزرگ پارک ارم پرداختیم. برای واحدها و طبقات تجاری نیز پله برقی در نظر گرفته شده است تا به این ترتیب بازدیدکنندگان بتوانند نمایی درست از کلیت مجموعه داشته باشند.امروزه ساکنین شهرک گلستان جمعیت زیادی پیدا کرده اند. این اثر برای کودکان و در آستانه « روزجهانی آب » در سال 1401 منتشر شده است . جاذبههای طبیعی موجود در چیتگر محدودیت خاصی برای بازدید ندارند.

اما این همه دخالت انسان و به هم ریختن جریان طبیعی رودخانه ها ، ایجاد سدها و کانال ها باعث آسیب به زندگی سایر موجودات و گیاهانی که زندگی شان به رودخانه وابسته بود می شود . دریاچه چیتگر دارای خدمات ورزشی و تفریحی، مراکز خرید، شهربازی و تعداد فراوانی کافه و رستوران است که می تواند نیاز شما برای یک روز تفریح در این مکان را برطرف سازند. در ادامه با اسمارتیز همراه باشید تا شما را با این شهرک جدید غرب تهران بیشتر آشنا کنیم. چیتگر یا شهرک امام رضا، پدیدهای جدید در منطقه 22 تهران است که با ساخت و سازهای جدیدی که در آن تکمیل شده به یک مجموعه مسکونی، تفریحی، اداری و تجاری تبدیل شده است.

رسانههای ایران در روز دوشنبه ۲۸ فروردین ۹۱ خبر دادند محمود احمدینژاد رئیس دولت دهم که به مازندران سفرکرده طرح عظیم انتقال آب از دریای کاسپین به دشت مرکزی ایران را با رمز یا مهدی (عج) صادر کرد. در مورد عوارض جانبی ایمونوتراپی با پزشکتان مشورت کنید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. یعنی شما میتوانید هر روز هفته و هر ساعت از روز در کنار دریاچه چیتگر قدم بزنید و یا در جنگل چیتگر دوچرخه سواری کنید. پیست دوچرخه سواری و سرزمین بازی نیز از جمله خدمات مجموعه به گردشگری تهرانی است.

اما توصیه ما به شما این است که حتماً به پارک جنگلی چیتگر بروید و کمی در مسیر دوچرخه سواری آن رکاب بزنید و از فضای زیبای آن لذت ببرید. در صورتی که دمای هوا در هنگام تناکم ، بالاتر از صفر درجه سلسیوس باشد ، به شکل باران به سطح زمین می ریزد. نتیجه گیری : با دیدن آن می توانیم از ته دل بگوییم خدایا شکر به خاطر تمامی زیبایی ها و نعمت های فراوان . 1- مراقب باشید غذا دادن به حیوانات مجموعه، با مخالفت مسئولان دریاچه مواجه نشود.

اما اگر قصد استفاده از تفریحاتی مانند قایق سواری و یا تفریحات مجموعههای اطراف این جاذبهها را دارید، باید توجه داشته باشید که هرکدام ساعت خاصی دارند. کتاب « رودخانه ، ماشین زمان » نوشته پارینتا شتی است که توسط مصیب شیرانی به پارسی ترجمه شده است . تحلیل عضلات، کاهش وزن و علائم کم آبی ممکن است در زمان پیشرفت بیماری رخ دهد. این مرکز خرید که به سبکی متفاوت ساخته شده، توانسته در مدت زمان کوتاهی محبوبیت زیادی بین مردم تهران به دست آورد. خرید سهام برج های منطقه 22 تهران برای افرادی که سرمایه زیادی ندارند و قصد دارند تا سرمایهگذاری کوچکی در بازار املاک انجام دهند، مناسب است.

در این مجموعه علاوه بر فروشگاههای متنوع، تعداد زیادی کافه، کافی شاپ و رستوران در فضای باز و بسته نیز وجود دارد. در ادامه به برخی از این آنها اشاره میکنیم. در ادامه در بخش آموزش و پرورش ماگرتا با ما همراه باشید. اگر همه موافق به ادامه موضوع هستید، یک تشویق بفرمایید. اگر وسیله نقلیه ندارید و قصد دارید با وسایل نقلیه عمومی سفر کنید، توصیه می کنیم که به پایانه اتوبوس صادقیه رفته و با استفاده از اتوبوس شهرک دریا، خود را به دریاچه چیتگر برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید