طرح توجیهی گوسفند رومانف چندقلوزا🔶(pdf و Doc) – پیشرو طرح

گاوآهن بشقابی با سهولتی بیش از گاوآهن برگردان دار در خاک های خشک، متراکم و چمنی پیش می رود. نتايج نشان داد که ماشين مرکب، در مقايسه با گاوآهن برگرداندار ساده، مي تواند سخت لايه شخم را تحت تاثير قرار دهد؛ دو تيمار، در اغلب صفات مورد اندازه گيري اختلاف معني دار داشته اند. در تلیسه ها اندازه مناسب 168 تا 170 سانتی متر می باشد (370 تا 390) کیلوگرم در شکم اول 190 تا 195 سانتی متر (معادل وزن 520 کیلو)شکم سوم 205 سانتی متر (650 تا 670) سایز متوسط مطلوب می باشد .

Pinset در تلیسه ها (.)بهترین است .یعنی High pin باشند . در تلیسه ها فاصله پینها 16 سانتی متر باید باشد .شکم اول 18 تا 20 سانتی متر ٬ شکم سوم 23 تا 24 سانتی متر مناسب است . اسباب بازی چوبی و آموزشی مهره و میله خروس مهربون یک اسباب بازی چوبی مناسب برای تقویت تمرکز و دقت در کودکان می باشد. زمان مناسب سم چینی در هنگام خشکی یا کاهش تولید (زیر 20 کیلو شیر ) می باشد . عوضی یادکوری ح، 1377. بررسی روند تغییرات پیشرفت ژنتیکی صنعت تولید شیر در گاوهای هلشتاین کشت و صنعت دامپروری مغان.

بهترین نژاد گاوهای شیری جهان شامل گاو هلشتاین، براون سوییس، ایرشایر، جرزی، گرنزی و کری است که در این بین بهترین نژاد گاو شیری جهان هلشتاین- فریزن است. نتايج ازمايشهای فوق نشان می دهند که دسترسی به يک کيلو گرم افزايش وزن زوزانه با پرواربندی گوساله ها تا سن 15 ماهگی و با استفاده از جيره ای شامل سيلوی مرغوب علوفه(حاوی 10 مگاژول انرژی متابوليسمی در هر کيلوگرم ماده خشک) و حدود5/1 کيلوگرم مکمل مواد متراکم – م ممکن است.

وزن خروس های مرندی بالغ در حدود ۵/۲ تا ۳ کیلو گرم و مرغ های مرندی بالغ در حدود ۲ تا ۲/۲ کیلوگرم می باشد. وزن در پایان پروار ۴۰۰ تا ۴۱۱ کیلوگرم است. کمر محکم گاورا در هنگام آبستنی در تحمل وزن گوساله یاری می دهد . بنابراین هنگام خرید یک گاو شیری باید توجه داشت که درمنظره پشتی درحالی که پستان پرازشیر است ، وسط پستان گاو ، خط وجود داشته باشد.

تا حالا دیده اید گاوی خط چشم بکشد؟ شما تا حالا دیده اید گاوی دماغش را چسب بزند؟ تا حالا شما گاو بیکار دیده اید؟ گاوی دیده اید که سر کوچه بایستد و مزاحم ناموس مردم شود؟ ندارند. گاوها حیوانات نجیب و سر به زیری هستند. 5-خصوصیات شیرواری Dairy ness یا زاویه دار بودن Angularity که مجموعه ای از دیگر صفات ضاهری نظیر فرم سر – کشیدگی گردن – برجستگی دنده ها – فراخی دنده ها – کشیدگی بدن حیوان و فر به نبودن گاو (بخصوص در نواحی hip وpin را نیز شامل می گردد . بیایید یک لحظه فکر کنیم که ما گاویم.ببینیم چقدر گاو بودن فایده دارد.

البته واضح و مبرهن است که اگر به اطراف خود بنگریم در میابیم که گاو بودن فواید زیادی دارد.من مقداری در این مورد فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که مهمترین فایده ی گاو بودن این است که گاو است. موضوع انشاء : فایده گاو بودن را بنویسید. گله در زمان تلقیح باید BCS خود را حفظ کند یا در حال افزایش آن باشد. او می تواند مهره ها را با هم و یا تکی تکان دهد و مهره های رنگارنگ این اسباب بازی فکری برای بچه ها به ویژه کودکان بالا 2 سال بسیار جذاب و سرگرم کننده می باشد.همچنین این اسباب بازی میله و مهره دارای چرخ و بندی است که بچه ها می توانند آن را به دنبال خود بکشند و به عنوان اسباب بازی نخ کش استفاده کنند تا جذابیت این اسباب بازی کودک را برای شان چندین برابر شود.

به عنوان مثال در کشور چین پروژهٔ عظیمی در زمینهٔ گسترش صنایع خوراک دام برنامه ریزی شده است که طی آن میزان تولید خوراک دام از ۳۵ میلیون تن کنونی به ۱۱۷ میلیون تن تا سال ۲۰۱۰ خواهد رسید. به گفته وی، میزان سودهی هر دام بسته به عوامل متعددی چون قیمت خوراک مصرفی، قیمت خرید شیر خام، نحوه مدیریت گاوداریها و موارد دیگر است که در شرایط مختلف اقتصادی عدد متفاوتی میَشود. گاوی که بسیار شیر دهد . وجود دست دلال در بازار علاوه بر اینکه سبب افزایش قیمت روز می شود، احتمال ناسالم و غیر بهداشتی بودن دام ها نیز بسیار بالا می باشد.

برای ارزیابی این صفت به قوی بودن عضلات و رباطهائی که پستانکهای جلو را به شکم متصل می کنند توجه میشود . دفع باکتری عامل بیماری از طریق شیر حیوانات مبتلا و ترشحات رحمیو جنین سقط شده مخاطرات فراوانی را برای سایر دامها و همچنین انسان در بر دارد. سیددخت ع، اسلمی­نژاد ع ا، طهمورث­پور م، نعیمی­پور ح، مهدوی م و ضابطیان حسینی م، 1391. برآورد روند ژنتیکی صفت تولید شیر 305 روز گاوهای هلشتاین ایران با استفاده از مدل روز آزمون با تابعیت تصادفی. خیرآبادی خ و علیجانی ص، 1393. مقایسه دو مدل رگرسیون تصادفی تک­صفتی و چندصفتی در برآورد پارامترهای ژنتیکی صفات تولیدی در گاوهای شیری هلشتاین.

رزم­کبیر م، مرادی شهر بابک م، پاکدل ع و نجاتی جوارمی ا، 1389. برآورد اجزای واریانس صفات تولیدی گاوهای هلشتاین ایران. فرهنگ­فر ه و نعیمی پور یونسی ح، 1386. برآورد پارامترهای فنوتیپی و ژنتیکی صفات تولید و تولید مثل در نژاد گاو هلشتاین ایران. بهلولی م، شجاع ع و علیجانی ص، 1392. بررسی اثر متقابل بین ژنوتیپ و سطح تولید در گاوهای هلشتاین ایران با استفاده از رکوردهای روز آزمون. اين نوع اثرات مخصوصاً در دامهای جوان ديده می شود, ولی ممکن است در گاوهای مسن تر نيز اتفاق افتد.

مرادی شهربابک م، 1380. تخمین اجزاء واریانس صفات تولیدی گاوهای هلشتاین با استفاده از رکوردهای روزانه. گفته می شود این گاو به خاطر یافتن اسکلت آن در کوه های اسکاندیناوی قدیمیترین نژاد گاو دنیا می باشد که با این تفاسیر می توان گفت ادعا باستانی بودن این نژاد را مطرح نمود. از طرف دیگر وضعیت فیزیولوژیکی حیوان در این دوره ازجنبه های حائز اهمیت می باشد که شامل توانائی جذب مولکول های درشت ایمنوگلوبین در روده، توانائی هضم بالای چربی و ساکارید ها بدون عارضه ی متابولیسمی، مستعد بودن حیوان به عفونت های روده ای و اسهال و تغییرات معنی دار در شکل، حجم و ترکیب مواد مغذی و عادت یافتن سیستم بدن با آن می باشد.

این محصول حاوی انواع ترکیبات مغذی شامل مکمل ویتامینه و معدنی گاو سوپرتولید، کلسیم فسفات، ترکیبات بافری، آلکالایزر، موننسین، پروتئین عبوری، نمک، سبوس و بنتونیت می باشد. حتی تخم های نطفه دار یا جوجه های این خروس نامدار نیز مشتری پیدا خواهند کرد. خصوصیات: مبدا این نژاد نیز شهر «آنکونا» در کشور ایتالیا می باشد و از نظر تیپ شبیه به لیگهورن می باشد. از این دمنوش در طب سنتی برای درمان کرونا و سرفههای خشک آن نیز استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید