نفسهای آخر بهترین نژاد گاو کوهستان/ نژادهای خارجی رقیب گاو سرابی – خبرگزاری مهر

شیر دوشی هرینگبون Herringbone Parlours: سالن شیر دوشی در سوله گاوداری به این شکل بسیار دیده می شود. به این ترتیب می تواند پروانه بهره برداری دامداری یا همان مجوز گاوداری را دریافت نماید. برای اینکه هر دو جیره ایزوانرژتیک باشند، گاوهای گروه کنترل 40 گرم اسیدهای چرب کلسیمی شده دریافت کردند. گاوها یا جیره معمول خود (گروه کنترل) و یا جیره معمول خود به اضافه 50 گرم مکمل CLA (گروه تیمار) دریافت کردند. با آن که ظاهر گاومیش خشن و زمخت است خوی بسیار آرامی دارد و به راحتی میتوان آن را کنترل کرد.

خداوندبه او گفت: به آنها بگو: این مردی که گاو در دستش بود، روزی پدر این شخص شاکی را دید و او را کشت و گاو را از او گرفت. نشست تا در فرصت مناسبی او را بکشد و انتقامش را از کیومرث بگیرد. نشانه های کروپ یا همان خروسک اغلب در شب و هنگام گریه و بی قراری های کودک تشدید می شود. ۳ ــ نقش دامپرور ـــ با توجه به مساءل فنی در امر پرواربندی و برای گرفتن نتیجه بهتر باید افرادی که به اینکار اشتغال دارند دارای تخصص یا اطلاعات و تجربه کافی باشند. دامی که دارای خصوصیات ویژه و برتر باشند بدون شک در میان دامداران و حتی افرادی که به دنبال خرید و استفاده از دام هستند، شناخته شده می باشند.

Espejo و Endres (2007) با بررسی بر روی ۵۰ مزرعه گاو شیری نشان دادند که شیوع و بروز لنگش در ۵۳ جایگاه گاوهای با تولید بالا زمانی که مدت زمان طولانی را در محیط خارج از جایگاه سپری می کردند، مرتبط و وابسته بود. تا حد امکان، عوامل دیگر تاثیرگذار به غیر از محیط خارج از جایگاه ثابت نگه داشته شده اند. این خروس در سال ۱۸۵۳ به عنوان پرنده ای بزرگ و با ساختار ظاهری غیر معمول مورد توجه قرار گرفت. نام مراسم گاوبازی به عنوان مراسم ملی کشور اسپانیا در سازمان ملی یونسکو به ثبت رسیده است.

از داده های تولیدی ثبت شده توسط مرکز اصلاح دام کشور استفاده شد در حالی که داده های عملکردی و اقتصادی مورد نیاز از سطح 3 گله بزرگ گاو شیری کشور جمع آوری گردید. در صورتی که گاوآهن برگردان دار یک طرفه صحيح تنظیم شده و با سرعت مناسب کشیده شود، تمام لایه های برگردان شده یک شکل اند و سطح شخم نسبتأ هموار خواهد بود. در ارزیابی منی، غلظت اسپرم، ویژگی¬های حرکتی (چشمی و رایانه¬ای)، زنده¬مانی (ائوزین-نیگروزین)، یکچارچگی غشا (HOST)، ناهنجاری و سطح مالون دی¬آلدهید تعیین شد. در هفته¬های صفر، 4، 6، 8 و 10 تغذیه¬ی جیره¬های آزمایشی، ارزیابی اسپرم تازه و منجمد-یخ¬گشایی شده انجام شد.

هدف مطالعه¬ی کنونی بررسی اثر تغذیه¬ی اسید اینولئیک مزدوج (CLA) محافظت شده بر تولید و انجمادپذیری اسپرم گاو نر هلشتاین بود. این موارد سبب شده است تا قیمت روز گوسفند زنده نر در مقایسه با دام ماده بیشتر باشد. ب ــ سن ۸ تا ۱۲ ماهگی برای گوساله های نر جوانی که بلا فاصله بعد از شیر گرفتن پروار می شوند. ب ــ کم بودن آهن شیر باعث تولید گوشت سفید و نیزچربی زیادآن ( شیر) باعث افزایش چربی بین عضلانی می شود که گوشت را لذیذ می کند. در مجموع تعداد 221501 رکورد تولیدمثلی در تلیسه و گاو در نوبت های زایش 1 تا 5 که طی سال های 1380 تا 1390 در 60 گله گاو شیری متعلق به بنیاد مستضعفان و تعاونی وحدت اصفهان زایش داشتند، استفاده شد.

نتایج تحقیق حاضر بر لزوم توجه بیشتر به صفات تولید مثلی تاکید دارد.هدف این پژوهش، بررسی وضعیت صفات مختلف تولیدمثلی در گاوهای هلشتاین ایران بود. این نکته در دروس پایه دامپروری مورد تاکید قرار گرفته است به طوری که دانشجویان میتوانند به اهمیت فعالیتهای روزانه گاوها پی ببرند. شکل ۴ نشان می دهد، گاوهایی که در طول روز تنها سه ساعت در مقابل شش ساعت در محیط خارج از جایگاه حضور داشتند، دو ساعت بیشتر استراحت کردند و ۲٫۲ لیتر شیر بیشتری در هر روز تولید کردند. در مقابل گاوهای با اسکور ۱ (سالم) می توانند دو تا ۴ ساعت زمان بیشتری را در محیط خارج از استال سپری کنند و با این شرایط نیز احتیاجات استراحت خود را نیز برآورده نمایند.

به همین دلیل تعداد زیادی از افراد که می خواهند گوسفند خود را با نژاد رومانف ترکیب کنند از طریق تلقیح مصنوعی این کار را انجام میدهند. ساخت چنین ترکیبی گاهی بسیار پیچیده و مشکل می شود و نیازمند استفاده از منابع مطالعاتی و تجربه زیادی نیز می باشد تا بتوان به دستوری برای رسیدن به این تغذیه مطلوب رسید . ۲ـ سن کشتارـــ رشد و نمو گاو و گوساله به مقدار زیادی بستگی به کیفیت ومیزان تغذیه دارد .دامها بر حسب نژاد ،نحوه پرورش و مرحله تولید در سنین مختلفی بشرح زیر پروار شده و به بازار فرستاده می شوند.

تولید شیر که به شکلهای مختلفی از قبیل پنیر، ماست، کره و دیگر محصولات لبنی درمی آید نیز قابل مقایسه با گوشت است. همچنین از بهمن ماه سال 1390 کارخانه فرآورده های لبنی رابتا به زیر مجموعه کشت و صنعت شریف آباد اضافه گشت و در زمینه تولید انواع محصولات فرادما، انواع پنیر، دوغ، روغن حیوانی، کشک، ماست و پنیر پیتزا در بسته بندی های مختلف فعالیت می نماید. در سن کشتار وزن گوساله ۳۰۰ الی ۴۵۰ کیلوگرم می باشند. وزن دستگاه ۳۶۸ کیلوگرم می باشد.

آنالیز آماری نشان داد افزایش تولید شیر تاثیر معنی دار و نامطلوبی بر عملکرد تولید مثلی دارد؛ برای مثال به ازای هر 100 کیلوگرم افزایش در تولید شیر، فاصله گوساله زایی و روزهای باز به ترتیب 5/0 و 4/0 روز افزایش یافت. بررسی ها نشان می دهد که طی سال های گذشته تعداد و عملکرد گاوداری­های صنعتی افزایش قابل ملاحظه ای داشته است. بدین معنی که عاشق پرندگان خود هستند. این دوره خود به جهت نیاز به مدیریت اصولی تر، به دو دوره دور از خشکی (Far off) و دوره انتظار زایش (Cloe up) تقسیم می گردد.

واحد زراعی با دارا بودن 850 هکتار زمین زراعی و باغی، بالغ بر 50 درصد از نیاز واحد دامپروری به ذرت علوفه ای و یونجه را تامین می نماید. رنگ تخمها قهوه ای می باشد. بره رومانف خالص در زمان تولد سیاه رنگ با لکهای سفید بر روی پیشانی میباشد، ولی با رشد بره پشم سفیدرنگ مایل به خاکستری از زیر لایه موی سیاه بیرون میزند و گوسفند خاکستری رنگ میگردد . لگن حیوان پهن و قدری مایل می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید