پرورش خروس لاری را تخصصی بیاموزید – بلدرچین دماوند

مشاهدة نحوة تنفس، گوش دادن به صداهای قفسه سینه و توجه به سایر علائم برای تشخیص خروسک ضروری است. ـ علت خروسک ویروسی به نام ویروس پاراآنفلوآنزا است. این آئین در واقع در سال 1911 توسط فردی به نام Ignacio Baleztena Ascárate پایه گذاری شد. انجمن با هدف روشنگری اذهان نسبت به هنر نو، شروع به انتشار مجلهای با همان نام کرد. یک ماده خوراک مناسب با سطح پروتئین متوسط است.از نظر کیفیت نسبت به کنجاله سویا نا مرغوبتر بوده زیرا در مقایسه با آن دارای الیاف بیشتر و ترکیب اسید آمینه ای نا مطلوبتری است .

ملاس نیشکر(Molasses Cane): یک محصول فرعی است که از جمع آوری عصاره باقی مانده در طی تولید با تصفیه قندهای حاصل از نیشکر تولید می شود. ملاس نیشکر برای نشخوارکنندگان مناسب بوده زیرا ساده ترین شکل انرژی قابل دسترس جهت تحریک شکمبه است. علاوه بر مصرف آن به عنوان یک ماده حامل برای مکملهایی نظیر اوره به عنوان شکل دهنده خوراکهای ترکیبی ، منبعی از انرژی مکمل جیره های علوفه ای و بخش اصلی جیره مورد استفاده قرار می گیرد . اولین مورد موفقیت آمیز انتقال جنین در سال 1890 در شهر کمبریج انگلستان در خرگوش صورت گرفت از آن تاریخ به بعد موفقیت های چشمگیری در انتقال جنین در حیوانات اهلی مثل گوسفند،بز،خوک و گاو بدست آمد و این پیشرفت ها آنقدر زیاد بوده که امروزه انتقال جنین به عنوان یک کار تجارتی در صنعت گاو داری مدرن مورد استفاده قرار گرقته است و موسسات انتقال جنین از کشوری به کشور دیگر مباردت به به صدور جنین می نمایند.

برای در اختیار داشتن تخمینی از میزان تولید شیر توسط هر گاو، کشور ایالات متحده را مثال می زنیم. بر اساس آمارهای اعلام شده توسط وزارت کشاورزی، در حال حاضر 3 میلیون نفر در امور دامپروری کشور در قالب واحدهای صنعتی، سنتی، دامی کوچک و بزرگ و عشایری فعالیت دارند که ارزش سرمایه ی آنان در زیربخش دام و طیور بیش از 209 هزار میلیارد ریال است. مقدار نیاسین در تفاله متوسط ولی از نظر سایر ویتامینهای گروه B کمبود دارد . خرید یک دستگاه آبگرم کن بهجای پر کردن ظرف آبخوری، ایده بهتری میباشد چون این احتمال وجود دارد که جوجهها در ظرف عمیقتر، فرو بروند و غرق شوند.

استفاده از ملاس در مخلوط مواد خوراکی باعث کاهش گرد و غبار میشود و نیز به فرایند پلت سازی کمک می کند . 2) استفاده از آب پنیر جهت غنی سازی کاه : با توجه به مشکلات مربوط به نگهداری آب پنیر تازه این کار خوب است و در زمان غنی سازی کاه با اوره برای خیس کردن کاه تا 30% رطوبت بجای آب از آب پنیر تازه استفاده می شود که این کار باعث افزایش خوشخوراکی و بالا رفتن قابلیت هضم کاه غنی شده می شود و آمونیاک حاصل از تخمیر اوره از فساد آب پنیر جلوگیری می کند .

به طور کلی بیشترین حاشیه سود در تولید از افزایش در تولید شیر حاصل می شود. متوسط قیمت گوسفنده زنده در بازار دام استان مرکزی در تاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ حداقل ۶۸,۵۰۰ تومان و حداکثر ۷۲,۰۰۰ تومان می باشد . از مشکلات عمده آب پنیر حفظ و نگهداری آن است چرا که بسرعت فاسد می شود و مگس ها و میکروارگانیسمهای هوازی از عوامل مهم در فساد آب پنیر تازه می باشد .برای جلوگیری از فساد آب پنیر استفاده از نمک طعام بدلیل پایین تر بودن قیمت آن و نیز سهولت دستیابی به آن بمیزان 4% همواره با 1/0% سدیم بنزوات عملی تر بنظر می رسد.

این ماده در داروسازی برای ساختن کورتیزون و هورمونهای جنسی بکار می رود . بخاطر شکار بی رویه این نژاد تعداد آن تنها به 100 عدد می رسد. توصیه می شود در گاوداری ها و مجتمع های دامپروری دام سبک مسائلی مانند میزان تولید شیر و خصوصیات آن ، نوع نژاد و تیپ دام ، چرخه بازده ای دام و همچنین شرایط تولید مثل هر کدام از حیوانات به صورت شناسنامه دار ثبت و رکورد گیری گردد انجام شود. با فرآیندهایی مثل برشته کردن و پختن می توان باعث خوشخوراکی و ثبات کیفی بیشتر دانه سویا شد چون حرارت باعث از بین رفتن عوامل ضد تغذیه ای فوق الذکر می شود.

پژوهش­ها نشان داده­اند که اوره­ی شیر دارای همبستگی و ارتباط بالایی با اوره­ی خون و اوره­ی ادرار است. برای بررسی سلامت گوسفند باید به دامپزشک مراجعه کنید ولی ما مواردی را ذکر می کنیم که بتوانید بدون کمک دامپزشک سلامت گوسفند را بررسی کنید. با تغذیه ازمکمل های پر انرژی نظیر چربی و ملاس مصرف انرژی را بالا ببرید. می توان با اضافه کردن مقداری از پودر گوشت به موادی نظیر غلات که از نظر اسیدهای آمینه ضروری فقیر هستند پروتئین این گونه مواد را تکمیل کرد البته بهتر است جهت جلوگیری از بیماری جنون گاوی مصرف نشود چون که عامل این بیماری موسوم به Perion دمای جوش را تا 48 ساعت نیز تحمل میکند وچه بسا ممکن است که عامل این بیماری در فرایند تولید از بین نرفته باشد.

سپس یونانیها در حدود ۸۰۰ سال قبل از میلاد در ایران با مرغ آشنا شده و آنرا به یونان برده و از آنجا به اروپا وارد شد. در حال حاضر کنجاله سویا فراوانترین و مرغوبترین مکمل پروتئین گیاهی است بطوری که ارزش آن معادل 100 فرض می شود و سایر خوراکهای پروتئینی گیاهی با آن قیاس می گردند در ضمن خوش خوراک بوده و قابلیت هضم بالایی دارد. سطوح خوبی از کلسیم و فسفر و منیزیوم در آن وجود دارد اگر بیش از حد تحت تاثیر گرما قرار گیرد قابلیت استفاده پروتئین آن کاهش می یابد.ویتامینهای گروه B نیز در آن زیاد است.

كمبود مینرال ها نیز بر تولید متل تاثیر می گذارد. ۱-دارائی زیستی مولد:دارائی که به قصد تولید مثل- اصلاح نژاد و تولید کشاورزی با حفظ حیات نگهداری میشود و بیش از یک سال قابلیت برداشت دارد. به همین دلیل می تواند ترکیب خوبی با یونجه یا سیلوی گراسی که زود برداشت شده وحاصل مقدار زیادی پروتئین قابل تجزیه در شکمبه هستند بسازد. محدودیت : میزان کلر ، پتاسیم و سدیم آن بالاست و برای حیوانات بعنوان یک ترکیب ملین شناخته می شود و سطوح بالای قند موجود درآن در نشخوارکنندگان می تواند باعث بروز اسیدوزگردد .

علت محدودیت آن در جیره دامها نمک زیاد و چربی آن می باشد و در دامهای نشخوارکننده مخصوصاً در گاوهای شیری تا 15% جیره متراکم می توان استفاده کرد . محدودیت : میزان فسفر آن کم است . تفاله چغندر قند انرژی زیاد ، پروتئین کم و چربی خیلی کمی دارد و بطور میانگین حاوی 8/8% پروتئین خام ، 6/0% چربی خام و 1/12 مگا ژول بر کیلو گرم انرژی متابولیسمی است و از نظر کلسیم غنی ولی فسفر آن خیلی کم است . پودر ماهی یک مکمل بسیار پر ارزشی است برای جیره ای که در آن یک بخش عمده دانه غلات است بخصوص دانه ذرت غنی از کلسیم و فسفر و دیگر مواد معدنی است همچنین مقدار قابل توجهی ویتامین B کمپلکس دارد و علاوه بر آنها بعلت دارا بودن عوامل محرک رشد که تحت عنوان عوامل پروتئین حیوانی (APF) شناخته می شوند اهمیت دارد .

میزان پروتئین خام آن بالا بوده و بدلیل دارا بودن استخوان میزان خاکستر آن نیز بالاست. با استفاده از آب پنیر و اوره می توان یک مکمل غذایی ساده و مناسب تهیه کرد که حاوی 55% پروتئین خام ( حاصل از تخمیر و تولید پروتئین میکروبی ) باشد. قند آب پنیر جهت تخمیر شکمبه ای مناسب بوده و تحت شرایط ویژه ای سنتز میکروبهای شکمبه را افزایش می دهد. و مصرف آن در خوراک گوساله های پرواری باعث هضم بهتر خوراک، اشتهای بیشتر و در نتیجه افزایش وزن گوساله ها تا 10% می گردد.

بهبود تخمیر شکمبه ای در زمان مصرف آب پنیر بستگی به نسبت لاکتوز به اوره دارد که می باید این نسبت 5 به 1 یا 6 به 1 باشد. درهر صورت باید بین مقادیر زیاد مواد دانه ای(نشاسته)با قابلیت هضم بالا و قابلیت تخمیر سریع برای تامین انرژی با علوفه فیبری به منظور نگهداری عملكرد شكمبه و سنتز چربی شیر تعادل برقرار باشد. با این حال، این تفاوتها در دفع کود به واسطه وجود تفاوت در وزن آنها (وزن ۴۲۵ در برابر ۶۳۰ کیلوگرم به ترتیب برای جرزی و هلشتاین) و میزان مصرف روزانه که تفاوت در قابلیت هضم یا جذب مواد مغذی را ایجاد می کند، حاصل شد.

دیدگاهتان را بنویسید