پرورش مرغ های ابریشمی به چه صورتی انجام میگیرد؟

همه این موارد باعث شد تا رفع محدودیتها و طراحی یک گاوآهن کارآمد، جدیتر از گذشته پیگیری شود. شخم زدن در یک جهت بایستی انجام پذیرد و چنانچه حین فرایند شخم زدن به انتهای مسیر رسیدیم وقتی که از گاوآهن یک طرفه استفاده می کنیم. در وهله اول باید تلاش کنیم که گاوها را لاغر وارد دوره خشکی نکنیم. هرگز نباید گاو را در دوره خشکی تحت رژیم کاهش شدید انرژی برای کاهش وزن و کنترل نمره وضعیت بدنی قرار داد، زیرا گاوها در شرایط کتوتیک قرار گرفته و شروع به ذخیره چربی در کبد میکنند.

در حاليكه گاو سيستاني با توجه به علاقه شديد به فرزند از يك طرف و شرور و وحشي بودن از طرف دیگر ،با حمله کردن مانع نزدیک شدن افراد به گوساله خود میگردد. بعضی دامداران مکملها را به صورت انتخاب آزاد در اختیار دام قرار میدهند که روش مناسبی نیست و اگر قرار است تغذیه گروهی باشد بهترین روش مصرف مکمل، مخلوط کردن آن با جیره کاملاً مخلوط است. گاو شیری در دنیای امروز است. پس از آبستنی گاو،میزان شیردهی حیوان کم کم پایین می آید تا اینکه دو ماه قبل از زایمان،باید شیر گاو را خشک کنید .

اگر در اواخر دوره شیردهی گاوها خیلی سنگین شده باشند بلافاصله باید انرژی جیره را کاهش داد. متوازن کردن اسید آمینه ها در جیره گاوهای شیری پیچیده است و نتایج مطلوبی، اگر سایر زمینه های مدیریتی درست نباشد، در پی نخواهد داشت. اگر گاو از مواد معدنی و ویتامینهای ضروری در بخش اول دوره خشکی محروم شود اثر این کمبود و محرومیت ممکن است تا بعد از زایش مشاهده نشود اما اثر منفی متعاقباً حتمی خواهد بود. هنگامیکه گاو با یک جیره حاوی انرژی کم (برای نمونه در دوره خشکی) تغذیه میشود، پرزهای شکمبه کوچکشده و سطح داخلی شکمبه کاهش پیدا میکند.

معمولاً به شیردان «معده حقیقی» گفته میشود، چون حاوی غدد پوششی است که آنزیم­های هضمی موردنیاز برای تجزیه مواد خوراکی را ترشح میکند. بهتر است وقتی تنها چند گاو باقی میمانند، آنها را با گروه بعدی ترکیب کنیم، تا اینکه بگذاریم در همان گروه باقی بمانند. کمبود پروتئین در دوره خشکی ممکن است باعث تخلیه ذخایر پروتئینی بدن گاو شود و در نتیجه در دوره شیردهی تولید شیر، بازدهی تولید مثل و سطح سلامت گاو کاهش خواهد یافت.

در این ناحیه تخمیر باکتریایی فیبر و نشاسته هضم نشده اتفاق افتاده و باعث پایین آوردن pH (زیر ۶) مدفوع می­شود. همچنین به دلیل انرژی پایین باعث جلوگیری از چاق شدن بیش از حد گاوها در دوره خشکی میشود. همچنین پیشنهاد میشود نمره وضعیت بدنی در طول اواسط تا اواخر شیردهی بهبود یافته و به میزان 3.5 که مناسب دوره خشکی است برسد. مصرف علوفههایی با دانه زیاد مثل سیلاژ ذرت باید به میزان 30 تا 40% ماده خشک جیره محدود شود. آب و اسیدهای چرب فرار در روده بزرگ جذبشده ولی این تخمیر زیاد مؤثر نیست، چونکه هیچ هضم یا جذب پروتئین میکروبی صورت نمی­گیرد و این پروتئین دفع میشود.

عملکرد مناسب مدت بهره دهی طولانی تر دو منظوره بودن (شیر و گوشت) توانایی گوشت بیشتر در زمان حذف مقاومت در برابر بیماری خصوصا بیماری های گوارشی باروری بالای اسپرم افزایش قابل توجه چربی و پروتئین شیر مقاومت در برابر اسیدوز رشد سم بسیار پایین و مقاومت زیاد بافت سم عدم تعریف برگشتی شیردان در این نژاد باروری بالای اسپرم گوساله دهی بالاتر سلامت بیشتر پستانها و میزان پروتئین شیر بالاتر دلایل دیگری هستند که برتری گاو سمینتال را نشان می دهند. بزرگسالانِ دارای سیستم ایمنی قوی حتی ممکن است آلوده به این بیماری نشوند. به دلیل کوچک بودن راههای هوایی ودکان این بیماری در سنین کم شایعتر است البته در مواردی به ندرت در بزرگسالان هم دیده میشود.

این کنسانتره جهت تغذیه گاو های شیری پر شیر با توان تولید روزانه ۳۰ تا ۳۵ کیلو شیر ( اختلاف ۵ کیلویی بستگی به میزان مصرف یونجه میباشد ) طراحی و تولید شده است و تمامی عناصر مغذی و ضروری برای حفظ سلامتی ، باروری ، آبستنی و زایمان سالم دام در آن در نظر گرفته شده است . لذا مصرف کنسانتره از عوامل ضروری و موثر برای ازدیاد تولید شیر در طول دوره شیردهی است. وقت بذر پاشی برای حبوبات برج ثور و برای غلات برج سنبله و وقت درو کردن برج جدی است (نوری، ج ۱، ص ۴۰۸).

بهترین حالت، خشک کردن گاو در نمره وضعیت بدنی 3.5 و حفظ این نمره تا هنگام زایش است. آبشخورها در راهروهای عرضی طوری نصب می گردند که هرگاه گاوها در حال نوشیدن آب باشند سایر دامها به راحتی از سمت پشت آنها حرکت نمایند.معمولا 5/4 مترفاصله لازم است. در این مبارزات شما با خروس های سایر کابران در حال مبارزه هستید و در صورت پیروزی صدر جدول می روید و جوایزی دریافت می کنید. هنگام تعویض گلدان، از مخلوط خاک کاکتوس یا ساکولنت با زهکشی خوب استفاده کنید. مواد معدنی و ویتامینها برای پیشگیری از جفت ماندگی، ادم پستان و اکثر عوارض متابولیکی بعد زایش اهمیت دارند .

محتوای سدیم و پتاسیم علوفهها در این دوره اهمیت چندانی در وقوع تب شیر ندارد بنابراین میتوان از انواعی از علوفهها در این دوره استفاده کرد (چون ورود گاوها به دوره بالانس مواد معدنی 21 روز قبل از زایش صورت میگیرد). جیره با میزان بالای علوفه به خصوص علوفههایی با ساقه بلند مثل یونجه خشک در اوایل دوره خشکی بسیار اهمیت دارد. بنابراین پیشنهاد کردند وقتی گاوها با نمره وضعیت بدنی 2.77 وارد دوره خشکی شوند بهتر است وزن آنها در دوره خشکی افزایش یابد.

هزارلا با ساختمان کروی ­شکل حاوی چندین لایه بافتی است. این خروس ها از زمان های بسیار قدیم محبوب بوده و سابقه نبرد انداختن بین خروس لاری ها به چندین هزار سال قبل بر می گردد و اولین بار در یونان این رسم بنا شد، یعنی فرماندهان جنگ در مقرهای نظامی، خروس های جنگی را به جان هم می انداختند تا حس جنگاوری سربازان با دیدن این صحنه ها تقویت گردد. خرید گوسفند رومانف اصل (اصیل) در جهت تولد چندین بره در هر بار زایش صورت می گیرد. میتوان از طریق دستگاه جوجه کشی خانگی و تخم نطفه دار لاری های اصیل نیز برای گرفتن جوجه لاری خوب استفاده کرد.

دو چال شیردوش این مجموعه به صورت نیمه خودکار به صورت سه بار دوشش، روزانه ۲۴۰۰ راس گاو هلشتاین اصیل را دوشش می نماید. تنها معده چهارقسمتی (نه چهار معده­ای) به گاو اجازه می­دهد که مواد خوراکی با کیفیت پایین را به فراورده ­های شیری با کیفیت بالا تبدیل نماید. نشخوارکنندگان توانایی هضم کربوهیدراتهای کمپلکس گیاهان را دارند، درحالیکه این ترکیبات برای حیوانات تک­ معده­ای غیرقابل استفاده است، یک بخش عمده از خوراک نشخوارکنندگان توسط فرآیند تخمیر هضم می­ شود.

دیدگاهتان را بنویسید