چـرا خـود نیـامد بـه میــدان مـن؟

در ادامه با روشهای درمان خروسک آشنا میشوید. برخی از این موارد را در ادامه برای شما نام می بریم. تلیسه های جوان نیازهای ویژه ای برای رشد دارند. اسید لاکتیک درمایع شکمبه ای گاوهای شیری که تحت تاثیر (SARA) هستند به طور موافق قرار ندارد. برای گاوهای شیری باید همیشه میزان کافی از این عنصر را فراهم کرد و برای گاوهای خشک نیز باید مطلوب ترین و بهینه ترین سطح از کلسیم و فسفر را تغذیه کرد تا وقوع تب شیر کاهش یابد چرا که گاوهایی که دچار تب شیر می شوند نسبت به گاوهایی که تب شیر نگرفته اند در حین زایمان ۲ برابر بیشتر احتیاج به کمک دارند و ۲/۴ برابر بیشتر دچار متریت می شوند ، پس سعی در کاهش تب شیر ، کمک شایانی در به حداکثر رساندن میزان آبستنی می کند .

تغذیه ۱ میلی گرم سلنیوم به گاوهایی که دچار کمبود سلنیوم هستند ، می تواند این عارضه را برطرف کند. از تغذیه ی زیاد مواد معدنی باید خودداری کرد به ویژه مخلوط بافر های نمک های سدیم و مصرف نمک طعام را باید به حداکثر ۲۸ گرم در روز محدود نمود . کلید این که گاوهای اصیل شیری را به حداکثر پتانسیل ژنتیکی خود برای تولید شیر برسانیم و در عین حال سطح معقول و کافی از آبستنی را نیز داشته باشیم ، تهیه ی جیره ای متعادل از علوفه و غلات با کیفیت و همین طور مواد معدنی و ویتامین ها وبه حد اکثر رساندن مصرف این جیره می باشد .

حداکثر کوشش در رابطه با تداوم شیر دهی در حد امکان به عمل آید. ۱۲- تدابیر لازم جهت به حد اقل رسانیدن تلفات خوراک را به عمل آورید . جهت خشک کردن گاوها در پایان این مرحله میتوان خوراک مصرفی را محدود نمود . اقدام به خرید گوسفنده زنده برای قربانی کردن و ذبح آن می کنند. خیش های رو سرطحی یکی از مزایایی است که باعث میشود تا تراکتور با ایمنی کامل توانایی عبور از سطح زمین پیشرو گاوآهن را داشته باشد و درون جوی ها حرکت نکند ، گاوآهن های درون جویی نیازمند تراکتور های چرخی هستند تا تراکتور به منظور انجام عملیات شخم چرخ خود را درون چاله قرار دهد و پیشروی کند که همین امر باعث جمع شدن آب درون عمقی میشود که تراکتور در حال شخم زدن آن است و در نتیجه گاوآهن های روسطحی برای شخم مناسب ترند .

اما برخی دیگر بر این باورند که این پرنده ها از گونه ای به نام آیام بکیسار (Ayam Bekisar) سرچشمه گرفته است که گونه های بکیسار در دسته های کوچکی در جزایر اندونزی زندگی می کنند. مردم گاو ها را به سمت استادیوم های گاو بازی می کشانند و در آنجا است که ادامه کار به دست گاوبازهای حرفه ای داده می شود. این مراسم در 40 مایل برگزار می شود و هر روز صبح 12 گاو راس ساعت 8 صبح در جمعیت رها می شوند که این گاو ها از نژاد خاص و وحشی هستند. ویتامین D یکی از ویتامین های ضروری در تغذیه نشخوارکنندگان و از دسته ویتامین های محلول در چربی می باشد.

کمبود انرژی باعث بالاتر رفتن میزان فحلی خاموش نیز می شود .نکته ی دیگر آن که یکی دیگر از عواملی که تحت تاثیر بالانس منفی انرژی باعث بالارفتن گوساله زایی و کاهش تولید مثل می شود ، کم شدن وزن در اوایل شیر دهی است . گاو مستعد با خیش فورا تخم را بر گردانیده زیر گل نماید که ضرر طیور به آن نرسد یا طرف عصر هنگام عروب که طیور به جانب مسکن رفته اند تخم افشاند که شب از صدمه در مستور باشد و صبح زود ، پیش از آن مزرعه روشن شود، گاوبند را به صحرا برده و تخم به زیر گِل نماید.

او گفته، وقتی من ساحه فعالیت داعش خراسان را مطالعه مینمایم شکی برایم باقی نمیماند که پاکستان ازین وسیلهای ارزان به عنوان گاو شیری بعدی استفاده نماید. وقتی مقدار پروتئین قابل تجزیه در شکمبه افزایش یابد یا حیوان انرژی کمی دریافت کند ، آمونیاک به سیستم پروتئین میکروبی ملحق نشده و به داخل خون جذب می شود به این ترتیب این میزان زیاد آمونیاک و اوره در خون ممکن است سبب کاهش باروریشود. کمبود مواد معدنی ، میزان ناکافی ویتامین ها عدم تعادل انرژی و پروتئین و دریافت بیش از حد پرو تئین به عنوان عوامل ناباروری و کاهش راندمان تولید مثل شناخته می شوند .

انرژی دریافتی در بسیاری از گله ها مهمترین فاکتور موثر بر راندمان تولید مثل است . بازگشت به سیکل فحلی بستگی به بالانس منفی انرژی در سه هفته ی اول شیردهی دارد . میزان تولید شیر در این نژاد نیز ۴۰۸۲ کیلوگرم در هر دوره شیردهی است که درصدچربی آن ۴ درصد است. دو بیت از این بخش 16 بیتی با شاهنامة فردوسی پیوند بینامتنی آشکار دارد که یک بیت آن در ذیل ذکر میشود. گاو نژاد سمینتال ( سیمنتال) به عنوان یکی از دام های معروف جهان که بخش زیادی از تولیدات دامی را بر عهده دارد شناخته میشود.

تحصیل در رشته دامپروری: رشته مهندسی کشاورزی هم گرایش به نام علوم دامی دارد و ادامه تحصیل تا مقطع دکترای این گرایش در کشور امکانپذیر است. قرار دادن کنسانتره دامی در برنامه غذایی گاوهای شیری در افزایش شیردهی آنها موثر است اما اگر بیشتر از حد مصرف شود موجب کاهش چربی شیر میشود. محققان مربوطه برای استفاده از انرژی در روزهای ۴۹ ، ۱۵۴ یا ۲۷۱ روز شیردهی تفاوت های نژادی گزارش نکردند. گفته می شود که بازدهی مصرف انرژی برای بافت سازی به هنگام شیر دهی بیشتر از دوره ی خشک است . یکی از علائم آلرژی به شیر گاو و کلا آلرژی های غذایی در کودکان زیر ۱ سال دفع رگه خون در مدفوع است .

یکی دیگر از راه های تشخیص خطرناک بودن سرفه ها، قسمت گودی گردن است. برای کاهش اسیدوز و دیگر ناراحتی های گوارشی بافرهای شیمیایی نظیر بی کربنات سدیم استفاده کنید . در مواقعی از فصل چرا که رشد علوفه کم است, از تمام منطقه حائل و چراگاه اصلی برای چرای دام استفاده می شود و مقدار تهيه سيلو کمتر می شود. امروز بسیاری از کارشناسان، برنامه های غذایی را به عنوان مشکل اصلی در ضعف باروری گله می دانند . پروتئین یکی از مهمترین موادی است که باید سهم زیادی در جیره غذایی گاوهای شیری داشته باشد و مصرف آن برای رشد باکتری های شکمبه حیاتی میباشد.

تغذیه مقدار دقیق و پیوسته اسیدهای آمینه قابل سوخت و ساز از طریق مواد غذائی، به دلیل تنوع میزان و فراهمی زیستی آن در خوراک ها، یک چالش می باشد. ۱) به طوری که آنهایی که نمره وضعیت بدنشان کمی بیش از یک است فاصله گوساله زایی طولانی تر و میزان آبستنی کمتر دارند . یافتههای اخیر نشان میدهد که اهلی کردن مرغ خانگی، بیش از 10? از مشکلات زیادی دریافت کردن ید سقط جنین ، کاهش مقاومت در برابر بیماری و عفونت ها می باشند . کلسیم : بیشتر مطالعات در مورد کلسیم و اثر آن بر تولید مثل مربوط به نسبت کلسیم و فسفر می باشد نسبتهای ۱ به ۵/۱ و ۱ به ۵/۲ کلسیم به فسفر اثری در کاهش باروری نداشته است با این حال باید توجه کرد که مقدار مصرف هر یک از این ها توسط گاو می باشد که اهمیت زیادی دارد.

مزیت این نوع اصطبل این است که هر گاو می تواند مورد مراقبت جدا قرار بگیرد و بررسی احوال آن به راحتی امکان پذیر است. هوای بسیار دلپذیر و پذیرایی مستمر در حین برگزاری کارگاه محیطی آرام و بانشاط ایجاد می کرد. از دیگر عوارض احتمالی خروسک میتوان به عفونت گوش میانی و عفونت غدد لنفاوی اشاره کرد. از طرف دیگر دریافت بیش از حد انرژی نیز گاوها را به سمت چاق شدن و باز مشکل کاهش تولید مثل سوق می دهد ، به طوری که در این گاوها جفت ماندگی نیز به میزان نسبتاً زیادی دیده می شود .

کمبود یا نامتعادل بودن مواد معدنی یکی دیگر از عوامل تغذیه ای کاهش راندمان تولید مثل است . کمبود پروتئین در گاوهای شیری سبب فحلی خاموش و کاهش آبستنی می شود به گونه ای که در تولید شیر و مصرف خوراک نیز کاهش می یابد . بره های این نژاد اگر در هر زایش تعداد بالایی باشند باید برای سیر شدن و ارائه تغذیه مناسب به بره ها علاوه بر شیر میش از مواد کمکی نیز استفاده نمود. اگر پروتئین به جیره اضافه شود ، بعد از ۲ تا ۳ روز ، افزایش در تولید شیر را می توان مشاهده کرد و البته تلیسه ها نسبت به گاوهای بالغ و شکم چندم در مقابل کمبود پروتئین حساس تر هستند .

از افزایش کنسانتره تا موقع برطرف شدن تنش های مربوطه به زایش خودداری نموده و سطح آن را در حدی نگهدارید که گاو شیر ده با دریافت حداقل مقدار( ۱۸تا ۱۹ درصد ADF) ضمن بر خورداری از سلامت دستگاه گوارش شیر با کیفیتی نیز تولید کند. گاو نژاد سمینتال و گوساله آن جزو بهترین نژاد هایی هستند که دامداران میتوانند برای پرورش انتخاب کنند. ارزیابی آسایش گاو­ در گله برای رسیدن به آسایش، سلامت و نرخ تولید مورد نظر و حتی افزایش تولید اهمیت دارد. واضح است که میزان کافی از این مواد باید در جیره تهیه شود ولی به طور کلی در مورد حد کمبود آنها اختلاف نظر وجود دارد .

باید مطمئن شد که هر گاو به طور روزانه ۱۵-۲۰ گرم ید دریافت کند. 200 میلی متر سوزن بیوپسی تقریبا 300 میلی گرم وزن مرطوب بافت کبد برداشت شد با حرکت سوزن چندین بار در موقعیت بر خلاف زند زیرین کناری . اولین بار این نژاد در شمال شرق مسکو روسیه دیده شده است. همچنین با وجود آنکه نزدیک به 50 سال از پرورش و اصلاح نژاد گاو هلشتاین در کشور می گذرد و بخش قابل توجهی از اسپرم های مصرفی صنعت گاو شیری، منشاء خارجی دارند، اما ایران هنوز به سامانه ارزیابی های بین المللی گاوهای شیری که توسط مرکز اینتربول در کشور سوئد انجام می شود، وارد نشده است.

۱۷- برای مقابله با عوارض مصرف جسم خارجی احتمالی مگنت یا آهن ربا به حیوان بخورانید . در طول ۱۲۰ روز اول شیر دهی گاوها تقریباً نیمی از تولید کل دوره ی خود را دارند و مواد مغذی برای نگهداری و تولید شیر مصرف می شوند . این خروس جنگی دارای پر هایی خاکستری، سفید مایل به زرد، مشکی و آبی تیره در بدن خود می باشد بطوریکه می توان گفت که پر های قسمت سر و گردن و پشت او ترکیبی از رنگ های سفید و خاکستری می باشد و پرهای قسمت سینه، دم و زیر شکم نیز ترکیبی از پرهای سیاه و آّبی تیره و براق می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید