گاو نژاد نجدی شیری و گوشتی

پیگیریهای تجارتنیوز نشان میدهد اجاره ماهانه این گاوداری جنجالی برای ایران خودرو کمتر از اجاره یک خانه ۶۰ متری در مناطق متوسط تهران است. توجه داشته باشید که همیشه باید مقدار خوراک مصرفی روزانه در گاوداری پرواری و همچنین میانگین افزایش وزن گوساله­ ها (بصورت نمونه­ گیری در دوره های 15 روزه) مشخص باشد تا بتوان ارزیابی درستی از میزان درآمد و هزینه­ ها داشت. اگر دوره ی خشک ٬ بیش از 70 روز باشد ٬ گاوبیش از اندازه چاق می شود ٬ د رحالی که تولید شیر در شیر دهی بعد ٬ بیشتر نبوده و دشواری چاقی نیز در پی خواهد آمد .

۵- شکل و اندازه مناسب مزرعه : مزارع بسیار بزرگ و یا کوچک مشکلاتی را در اجرای شخم یکنواخت بوجود می آورند و آماده سازی آن ها مستلزم صرف وقت و انرژی زیادی است. کشاورزی واقعی یعنی شخمی که نیروئی دستگاه شخم زنی را به دنبال خود می کشد، وقتی به منصه ظهور رسید که کشت ابتدائی توسط کج بیل با دامپروری مشارکت کردند و از گاو نر برای کشیدن دستگاه شخم زنی یا خیش استفاده شد (دیگار، انسان و حیوانات اهلی، ص ۹۷-۹۸). در این دوره گاو مرحله حساس پیک (peak) با حداکثر تولید را سپری کرده و واکنش های حیوان به حالت عادی برگشته و می تواند در صورت برخورداری از جیره ی متوازن ٬توانایی های تولیدی خویش را بروز دهد .

مصرف کلسیم باید به کمتر از 100 گرم در روز محدود شود و هم زمان فسفر کافی در اختیار گاو ها قرار گیرد ( 35 تا 40 گرم فسفر در روز برای نژادهای بزرگ) ٬کلسیم بیشتر ٬ به ویژه اگر جیره از نظر فسفر کمبود داشته باشد ٬ احتمال بروز تب شیر را افزایش خواهد داد . و شهرستان آق قلا ✔گوساله نر ✔گوساله ماده ✔تلیسه و گاو شیری ✔شیر خوار و فطع شیر با مجوز رسمی از سازمان دامپزشکی تعداد و انتخاب به شما عزیزان خرید و تخفیف از ما تبلیغ ما نان حلال و رضایت دیگر مشتری هاست در صورت اینکه تشریف آوردین ،وخرید هم نکردید افتخاری بوده برای ماچند روزی در خدمت شما باشیم آدرس استان گلستان شهرستان کردکوی شماره تماس ۰۹۳۶۸۷۵۵۷۵۸.

اما باید به این مورد هم توجه کنید که بسیاری از آنها به صورت غیر رسمی در حال فعالیت هستند و هیچگونه مجوز شهرداری برای گوسفند فروشی ندارند. از نظر قیمتی نیز قیمت دام افشاری نسبت به نژاد خارجی Romanov کمتر می باشد. ⭕️خط مشی مبارزه با کرم ها با درک چرخه زندگی انگل ها، تشخیص تغییرات فصلی در ظرفیت انگل و اجرای هزینه های موثر کنترل شروع می شود.

استفاده از گاوهای ممتاز برای افزایش انتقال توان تولید، کنترل امراض ومهمتر از همه اصلاح تعداد بیشماری دام همگی مدیون تلقیح مصنوعی است. در این مرحله مدیریت گاوداری٬ گاوهای مورد نظر را از لحاظ وضعیت بدنی بررسی نموده و در صورت برخورد با موارد غیر عادی نظیر رشد بی رویه گاوها و یا لاغری بیش از حد آنها درصدد اصلاح جیره بر آیید . 3- مواد معدنی و ویتامینی : کمبود برخی مواد معدنی و ویتامینی در جیره غذایی دام باعث کاهش تولید، کاهش رشد، عدم آبستنی ، سقط جنین و کوری دردام می گردد. گاوهایی که در زمین های مزروعی محصور شده چرا می کنند در مقایسه با آنهایی که در مرتع به طور آزاده در حال چرا هستند، احتمال کمتری دارند که به آلودگی های شدید کرمی دچار شوند.گاوهای جوان معمولاً انگل های داخلی بیشتری در مقایسه با دام های مسن دارند.

این گاو ها بیشتر از گاوهایی که در اواخر دوره شیردهی هستند، و سطح شیر کمتری تولید می کنند تحت تاثیر قرار می گیرند. علاوه بر موارد فوق درکشور ما تولید 1 لیتر شیر با علوفه گرانتر از تولید 1 لیتر شیر با کنسانتره می باشد زیرا کیفیت علوفه تولیدی درکشور ما بطور کلی پایین است. بنابراین با توجه به اشتهای کم گاو شیری دراین مرحله، دام باید با کنسانتره و علوفه ای با کیفیت بالا تغذیه شود زیرا زمانی که کیفیت خوراک مصرفی دام بالا باشد دام اشتهای بیشتری جهت مصرف خوراک دارد لذا از تغذیه گاو شیری با مواد غذایی کم ارزش مانند کاه خودداری شود .لازم به یاد آوری است برای داشتن یک گوساله درهر سال گاو شیری باید حداکثر 65 تا70 روز پس از زایش آبستن شده باشد .

بنابر این برای ایجاد رشد در تلیسه 2 ساله ٬20 درصد و برای تلیسه های 3 ساله ٬10 درصد از مواد غذایی بیشتر از تعداد مورد نیاز برای نگهداری منظور شود . همچنین از سبوس گندم و سبوس برنج نیز درمخلوط کنسانتره استفاده می شود اما باید توجه داشت که ارزش غذایی انواع سبوس بسیار کمتر از کنسانتره بوده و دامداران نباید سبوس را جایگزین کنسانتره نمایند به طور متوسط به ازای هر 5/2 لیتر شیر تولیدی 1 کیلو گرم کنسانتره جهت تغذیه دام در نظر گرفته می شو د ( بدون درنظر گرفتن کنسانتره مورد نیاز جهت نگهداری ، رشد گوساله و افزایش وزن روزانه گاو شیری).

پرورش گوساله زنده و گاو نیز همچون پرورش دام زنده دارای مزایا و فواید بسیاری میباشد، از این رو بسیاری از دامداران برای ادامه کار خود به نگهداری انواع گاو از نژادهای مختلف نیز مشغول میشوند. پس از زایش، تولید شیر به سرعت افزایش مییابد و در 6 تا 8 هفته، به بیشترین مقدار میرسد، اما مصرف غذا نسبت به نیازهای تولید، افزایش نمییابد، به گونهای که بیشترین مقدار مصرف ماده خشک، 12 تا 15 هفته پس از زایش خواهد بود.از این روز بیشتر ماده – گاوهای شیرده برای 8 تا 10 روز هفته، در حالت تعدل منفی انرژی خواهند بود.

2-نژاد شاروله: بخش زیادی از گاوهای گوشتی فرانسه از این نژاد تشکیل شده ویکی از بهترین نژادهای گوشتی گاو است.این نژاد سفید یا کرم ،بدون لکه است .از نظر جثه یکی از بزرگترین نژاد هاست.از نظر کار نیز اهمیت دارد. نژاد مرغ و خروس فونیکس از نژاد های زینتی است که با دمی حدود یک مترو نیم آن ها را بسیار جذاب و زیبا کرده است . اگر جیره روزانه به نصف کاهش یابد تمام آن را برای نیروی نگاهدارنده مصرف کرده و هیچ سهمی برای نیروی فزاینده شیر مصرف نمی شود . گاو شیر ده کمبود انرژی دریافتی برای تولید شیر را از اندوخته های بدن تامین کرده و در این دوره ٬از وزن آن کاسته می شود ٬ دوران بحرانی تغذیه ی گاوهای شیر ده از زمان زایش تا اوج شیر دهی است .

پس از مصرف توسط دام به توده خمیر چسبناک تبدیل شده و به دیواره شکمبه و روده ها می چسبد و دام را دچار ناراحتی های گوارشی می نماید علاوه بر این اکثر نان خشک های مورد استفاده دردامداری ها آلوده به کپک ،میکروب و سایر اجسام خارجی می باشد که باعث مسمومیت ، سقط جنین و ابتلا دام به برخی بیماری ها و درنهایت افزایش هزینه های درمانی می شود. اگر مصرف ویتامین E در خوراک زیاد نباشد ٬موجب جفت ماندگی می شود . دراین مر حله مصرف خوراک با میزان تولید شیر هماهنگ نیست به طوری که دام شیر زیادی تولید می نماید و اشتهای کمی برای مصرف خوراک دارد ، از اینرو دام برای تامین انرژی مورد نیاز بدن و تولید شیر اقدام به مصرف چربی های بدن نموده : درنتیجه دام مقداری از وزن بدن خود ( 10 تا12 درصد) را از دست داده و لاغر می شود؛ مثلاً یک گاو 300 کیلویی حدود 30 کیلو کاهش وزن خواهدداشت.

فراوان مصرف می نماید و درزمستان یکی از بهترین خوراک ها برای گاوهای شیری ، پرواری و گوسفندان می باشد.میزانانرژی ذرت سیلو شده بالا و پروتئین آن کم می باشد از اینرو مصرف آن همراه با یک منبع پروتئینی (یونجه) بسیار مناسب است .زمان مناسب برداشت ذرت جهت فرایند سیلو زمانی است که دانه ها حالت خمیری داشته به طوری که با فشار ناخن شیرابه سفید رنگ غلیظی از دانه ذرت خارج شود. با توجه به تقاضای کم مواد مغذی ٬ می توان نسبت علوفه به کنسانتره را افزایش داده و با استفاده از ترکیبات ازت دار غیر پروتئینی هزینه های غذایی را کاهش داد .

گفته می شود که بازدهی مصرف انرژی برای بافت سازی ٬به هنگام شیر دهی بیشتر از دوره ی خشک است ٬ از این رو باید کوشش کرد که کاهش وزن گاو در هفته های پایانی شیر دهی جبران گردد . در این عملیات واحد های ساحوی وترنری میتواند خدمات خود را به مالداران زیاد بسازد ؛از یک توطرف عاید خودشان بلند میردود واز ظرف دیگر مالداران و مملکت از آن مستفید خواهد شد.در اخیر وقتیکه گاوهای زیاد به کشتار سوق شود به همان تعداد پوست برا صنعت چرم موجود خواهد بود.واخد های ساحوی وترنری مینواند که کیفیت وارزش پوست را توسط کنترول پرازیت های خارجی مثل شبش؛گرگ؛متع ها ئنکسعلی های واربل که پوست را متضرر وارزش آنرا ظایین می آورد بهتر سازد.

واضح است که نرخ لقاح در تلیسه های شیری و گوشتی و گاوهای غیر شیرده گوشتی زیادتر از گاوهای شیرده گوشتی و گاوهای شیرده و غیر شیرده شیری است. ⛔️کاهش بهره وری دام ها اعم از کاهش تولید شیر، وزن بدن، تغییر غالب تغییر داده شده، نرخ آبستنی و … میانگین و خطای استاندارد صفات تولید مثلی در گاو ها شامل فاصله گوساله زایی، روز های باز، فاصله زایش تا اولین تلقیح، فاصله اولین تا آخرین تلقیح منجر به آبستنی، تعداد تلقیح منجر به آبستنی، تعداد روز های خشک و نرخ گیرایی به ترتیب 65/78 ±400، 53/63 ±56/128، 51/27 ±82/75، 53/63 ±53/45، 79/1 ±33/2، 45/28 ±26/65 روز و 11/32 ±43 درصد و میانگین صفات تعداد تلقیح منجر به آبستنی، سن اولین تلقیح و نرخ گیرایی در تلیسه ها به ترتیب 37/1 ±58/1، 67/37 ±84/492 روز و 03/32 ±63 درصد و میانگین صفت شیر تولیدی 305 روز 79/1822 ±42/9584 کیلوگرم برآورد گردید.

میزان از دست رفتن آبستنی در گاوهای شیرده شیری ممکن است از زمان لقاح تا پایان آبستنی به ۶۰ درصد برسد. و در ادامه داستان در آیه بعد چنین میفرماید:قالُوا ادْعُ لَنا رَبَّکَ یُبَیِّنْ لَنا ما هِیَ إِنَّ الْبَقَرَ تَشابَهَ عَلَیْنا وَ إِنَّا إِنْ شاءَ اللَّهُ لَمُهْتَدُونَ (بقره 70)(بار دیگر به موسی) گفتند: از پروردگارت برای ما بخواه تا بر ما روشن کند چگونه گاوی باشد؟ زیرا این گاو بر ما مشتبه شده و اگر خداوند بخواهد (با توضیحات تو) حتماً هدایت خواهیم شد.اعتدال در هر کاری یک ارزش است.

در دکترتو میتوانید با بهترین متخصصین طب سنتی آشنا شوید، با آنها بهصورت آنلاین یا تلفنی مشورت کنید و در صورت نیاز برای دریافت نوبت مشاوره حضوری اقدام کند. برگها را نیز میتوانید به صورت تازه یا خشک شده تهیه کنید. بستر را می توان با کاه، کلش، ساقه ذرت، برگ درختان، خاک اره و تراشه های نجاری پوشاند. دامدار گرامی یکی ازمهمترین عوامل مؤثر درسوددهی گله های گاو شیری تغذیه مناسب و صحیح است ، زیرا بیش از نیمی (60 تا 70 درصد ) ازمخارج روزمره هر دامداری صرف هزینه های تغذیه ای شده و از طرفی یکی از مهمترین عواملی که می تواند بر روی مقدار و ترکیبات شیر تاثیر گذار باشد تغذیه است.

دیدگاهتان را بنویسید